Докторанди и професори ДИИМ на Међународној DAAAM докторској школи у Задру

20.11.2013. - 07:19
Другу међународну DAAAM докторску школу у Задру похађало је и три докторанда са нашег Факултета: Владимир Тодоровић, Александар Рикаловић и Ђорђе Лазаревић. Они су од 20. до 27. октобра ове године, имали прилику да размене и усвоје нова знања кроз предавања, креативне радионице и групни рад са још 25 докторанада и уз помоћ 20 професора. Учешће на докторској школи омогућила им је компаније "FESTO" која им је доделила стипендију на основу претходно остварених резултата.

Поред студената, активно учешће у докторској школи узели су и професори ФТН-а: проф. др Илија Ћосић, доц. др Бојан Лалић, доц. др Петар Врговић и доц. др Жељко Текић. Овом приликом је одржан и 24. Међународни DAAAM симпозијум, на коме су наши докторанди и професори публиковали научне радове.

Остварена је још једна сарадња у виду покретања новог научног журнала, чији је циљ промовисање и ширење научних резултата насталих у оквиру DAAAM мреже бројних универзитата из централне, источне и јужне Европе, Русије, Јапана и Јужне Кореје.

Није могуће приказати слику.