Предмет: Развојни алати у електроници и телекомуникацијама 1 (17 - EOS232)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областТелекомуникације и обрада сигнала

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 30.10.2012..

Упознавање студената са основним принципима објектно-оријентисаног програмирања, програмског језика C++ и његове стандардне библиотеке (STL) те применом истих у имплементацији и оптимизацији алгоритама за дигиталну обраду сигнала.
Студент је савладао основне принципе објектно-оријентисаног програмирања и упознат је с могућностима које пружа програмски језик C++ и његова стандардна библиотека (STL). Такође, студент је оспособљен да анализира, имплементира и оптимизује различите алгоритме из области дигиталне обраде сигнала применом програмског језика C++.
Увод у програмски језик C++ и разлике у односу на програмски језик C, класе, преклапање оператора, наслеђивање, полиморфизам и виртуелне функције те увод у стандардну библиотеку (STL). Анализа неколико метода за трансформацију дигиталних сигнала (DFT, FFT, Walsh и Wavelet) и њихова имплементација и оптимизација применом механизама програмског језика C++.
Настава се састоји од предавања и рачунарских вежби. На предавањима се помоћу презентација излажу и образлажу основни концепти. Рачунарске вежбе су у потпуности синхронизоване са предавањима. На рачунарским вежбама се раде кратки on-line тестови за проверу теоријских знања, а затим се практично решавају конкретни примери из електронике и телекомуникација. Сви наставни материјали који се користе на предавањима и вежбама доступни су студентима путем катедарског Web портала. Студентима су омогућене редовне консултације. Стечена теоријска и практична знања проверавају се на једном колоквијуму током семестра и завршном испиту.
Bjarne StroustrupThe C++ Programming Language (4th Edition)2013Addison-Wesley LongmanЕнглески
Paul Embree, Damon DanieliC++ algorithms for digital signal processing1998Prentice-HallЕнглески
Jörg ArndtMatters Computational: ideas, algorithms, source code2011Springer VerlagЕнглески
Сложени облици вежбидада25.00