465 Илија Ковачевић, Војислав Марић, Небојша Ралевић "Интеграли функција више променљивих и теорија поља"

12.02.2015. - 11:23
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Интеграли функција више променљивих и теорија поља”

Аутори: Илија М. Ковачевић, Војислав С. Марић, Небојша М. Ралевић

Рецензенти
: др Јован Малишић, ред. проф. (у пензији) Математичког факултета  у Београду
            др Мирко Будинчевић, ред. проф. Природно-математичког факултета  у Новом Саду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник
:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа
: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
517.3 (075.8)
512.6 (075.8)

КОВАЧЕВИЋ, Илија М.
   Интеграли функција више променљивих и теорија поља / Илија М. Ковачевић, Војислав С.
Марић, Небојша М. Ралевић. - 2 изд. - Нови Сад : Факултет техничких наука, 2014 (Нови Сад
: ФТН-Графички центар ГРИД) . - 124 стр. : илустр. ; 24 цм. -  (Едиција "Техничке науке -
уџбеници" ; 465)

Тираж 200. - Библиографија. - Регистар.
ISBN 978-86-7892-628-0

а) Интеграли  б)Теорија поља

(Из садржаја)
Уџбеник се састоји из три дела:
1. Функције више променљивих (реалне функције више реалних променљивих; метрика и метрички простор, график реалне функције две реалне променљиве, векторске функције);
2. Интеграли функција више променљивих (двоструки, троструки, криволинијски и површински интеграл);
3. Теорија поља(скаларна и векторска поља).
(Из рецензије)
Овај уџбеник је намењен првенствено студентима техничких факултета. Писан је према програму предмета Изабрана поглавља из математике са друге године Електротехнике и рачунарства на ФТН-у у Новом Саду, и покрива део градива. Аутори су успели да у математичком погледу текст буде коректан. Стога су све дефиниције, теореме и докази дати потпуно строго. Излагање је проткано са већим бројем примера који доприносе разјашњавању апстрактних појмова из ове области.
Сматрамо да овај уџбеник спада у квалитетније уџбенике из ове области и да ће корисно послужити и студентима других факултета на којима се изучавају области из овог дела математичке анализе.
(О ауторима)
Илија М. Ковачевић је редовни професор математике на ФТН-у у Новом Саду. Докторирао је 1979. год. на ПМФ-у у Београду. Предаје: Математичку анализу 1 и Изабрана поглавља из математике као и Функционалну анализу, Вероватноћу, статистику и теорију инжењерских експеримената, и Одабрана поглавља из математике на докторским студијама. Подручја његовог научног рада су: топологија-компактност и примена математичких модела у техничким наукама.
Војислав С. Марић је редовни професор математике у пензији на ФТН-у у Новом Саду и дописни члан САНУ. Био је дугогодишњи шеф Катедре за математику. Подручје његовог научног рада је класична анализа, специјално диференцијалне једначине.
Небојша М. Ралевић је редовни професор математике на ФТН-у у Новом Саду. Докторирао је 1997. год. на ПМФ-у у Новом Саду. Предаје: Математику 1, Математику 2, Математику 3 и Виши курс из Математике 1, као и Парцијалне диференцијалне једначине, Математичке основе фази система, Фази системи и примене, Нелинеарне једначине са применама, Методе оптимизације и математичко моделирање, Препознавање облика, Рачунарска геометрија и Одабрана поглавља из математике на докторским студијама. Подручја његовог научног рада су: теорија мере и вероватноће, фази системи, обрада слике, оптимизација и нелинеарне диференцијалне једначине.

• Није могуће приказати слику.