446 Бранко Милосављевић, Милан Видаковић "Јава и интернет програмирање", 3. издање

16.10.2014. - 13:14
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Јава и интернет програмирање”

Аутори
: Бранко Милосављевић, Милан Видаковић

Рецензенти: др Божидар Раденковић, ред. проф. Факултета организационих наука у Београду
             др Душан Сурла, професор емеритус Природно-математичког факултета у Новом Саду
             др Зора Коњовић, ред. проф. Факултета техничких наука  у Новом Саду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
004.438ЈАВА (075.8)
004.738.5:004.42 (075.8)

МИЛОСАВЉЕВИЋ, Бранко, 1973-
  Јава и интернет програмирање / Бранко Милосављевић,
Милан Видаковић.  3. изд. - Нови Сад : Факултет
техничких наука, 2014 (Нови Сад : ФТН, Графички центар
ГРИД) . – X, 290 стр. : илустр. ; 24 цм. -  (Едиција
"Техничке науке - уџбеници" ; бр. 446)

Тираж 200. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-592-4

1. Видаковић, Милан
а) Програмски језик “Јава” б) Интернет - Програмирање

Из садржаја:

Уџбеник “Јава и интернет програмирање” упознаје читаоца са програмским језиком Јава, вишеслојним Интернет/интранет апликацијама и одговарајућим Јава технологијама за њихову имплементацију. Након проучавања материје дате у овом уџбенику читалац се може оспособити да самостално продубљује знања из приказаних области и да учествује у развоју софтверских система који су предмет ове књиге.
Уџбеник је настао на основу наставе на Факултету техничких наука из предмета Web програмирање и Мрежно базирани системи.

Из рецензије:

Књига је пре свега намењена студентима рачунарства и информатике, и писана је као уџбеник који претпоставља поседовање одређених знања које студенти стичу на почетним годинама студија. Садржај првог издања настао је на основу предавања и курсева које су аутори држали у више институција. Друго издање настало је као резултат рада на Факултету техничких наука у оквиру неколико предмета који покривају дату тематику. Садржај књиге, поред теоријских разматрања проблема у домену израде Интернет апликација, садржи и велики број конкретних примера који илуструју решења појединих проблема. Посебно треба истаћи две сложеније студије случаја, на крају првог односно другог дела књиге, којима се илуструје архитектура реалних апликација.

Биографије:
Бранко Милосављевић је рођен у Новом Саду 1973. године. Дипломирао је на Факултету техничких наука у Новом Саду 1997. године, магистрирао 1999. године, а докторирао 2003. године. Доцент је Факултета техничких наука и предаје предмете Мрежно базирани системи, Безбедност у системима електронског пословања и XML и Web сервиси.

Милан Видаковић је рођен у Новом Саду 1971. године. Дипломирао је на Факултету техничких наука у Новом Саду 1995. године, магистрирао 1998. године и докторирао 2003. године. Доцент је Факултета техничких наука у Новом Саду и предаје предмете Web програмирање и Основи рачунарства.

• Није могуће приказати слику.