43 Велимир Тодић, Јоко Станић "Основи оптимизације технолошких процеса израде и конструкције производа"

31.12.2012. - 10:53
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Основе оптимизације технолошких процеса израде и конструкције производа”

Аутори: Велимир Тодић, Јоко Станић

Рецензенти
: др Драгутин Зеленовић, ред. проф. ФТН-а у Новом Саду, дописни члану САНУ
             др Вучко Мечанин, ред. проф. Машинског факултета у Београду
             др Ратко Митровић, ред. проф. Машинског факултета у Крагујевцу

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: СИМБОЛ, Косте Нађа 11, Петроварадин
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
621:65.015.1(075.8)

ТОДИЋ, Велимир

     Основе оптимизације технолошких процеса израде и конструкције производа / Велимир Тодић,
Јоко Станић. - Нови Сад : Факултет техничких наука, 2002 (Петроварадин : СИМБОЛ). – 204 стр. :
граф. прикази ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; 43)
Тираж 300.
ISBN 86-80249-52-1

а) Технолошки процеси - Оптимизација

  (из садржаја)
  Основи оптимизације технолошких процеса израде и конструкције производа штампане су на 204 стране и садрже осам глава које обухватају: основне елементе и задатке техноекономске оптимизације, методе техноекономске оптимизације, техноекономску оптимизацију технолошких процеса израде производа, варијантни систем оптимизације технолошких процеса израде производа, варијантни аутоматизовани системоптимизације технолошких процеса обраде, основе оптимизације конструкције производа и литературу. уџбеник садржи 100 слика и 35 табела.
  (из рецензије)
...рукопис уџбеника Основи оптимизације технолошких процеса израде и конструкције производа разматра сва релевантна питања проблематике оптимизације технолошких процеса израде и конструкције производа. При томе је уочљив високи смисао аутора за систематску селекцију и избор материјала, уз изражен критички осврт који доводи до оптималних решења. За селекцију и избор материјала коришћени су обимни и савренмени литературни извори са различитих говорних подручја, као и резултати сопствених истраживања у овој области. Текст уџбеника је на високом научном и стручном нивоу, писан разумљивим стилом и пропраћен бројним илустрацијама.
  Рукопис уџбеника је прилагођен за потребе предмета: Техноекономска оптимизација и системи техничко-технолошке припреме за студенте четврте године студија производног машинства и Основи техноекономске оптимизације за студенте последипломских студија, оба на Факултету техничких наука у Новом Саду, као и за друге стручњаке машинских струка који се баве овом проблематиком...
  (о аутору)
  Аутори овог уџбеника баве се дуги низ година проблематиком оптимизације и пројектовања технолошких процеса израде производа, као и теоријом инжењерског експеримента и  његовом применом у производној пракси.
 Исто тако, развијени системи пројектовања и оптимизације обрадних и технолошких процеса примењени су, у одређеном обиму, у производној пракси на примерима унапређења постојећих и развоју нових технолошких процеса израде производа.
  Аутори су из ове области објавили велики број научних и стручних радова.