15 Радош Радивојевић, "Факултет техничких наука: развој - делатност - резултати"

11.12.2013. - 13:58
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - МОНОГРАФИЈЕ”

Назив уџбеника: „Факултет техничких наука: Развој – Делатност – Резултати”

Аутор: Радош Радивојевић

Рецензенти: др Владимир Катић, ред. проф. Факултета техничких наука у Новом Саду
            др хц. Драгутин Поповић, ред. проф. Машинског факултета у Београду

Лектор: Бисерка Вујић

Слике: Сава Симић

Техничка обрада
: Слободан Ташин

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: Offset Print, Матице Српске 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за издавачко-уређивачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
378.6:62(497.113 Нови Сад) “1960/2006”

РАДИВОЈЕВИЋ, Радош
     Факултет техничких наука: Развој – Делатност – Резултати / Радош
Радивојевић. – Нови Сад : Факултет техничких наука, 2006(Нови Сад :
Offset print). – 311 стр. : илустр. ; 29 цм. – (Едиција “Техничке науке -
монографије” ; бр. 15)
Тираж 1000.

ISBN 86-85211-91-3

а) Факултет техничких наука (Нови Сад) – 1960-2006

(из садржаја)
У монографији је анализиран организациони развој Факултета, односно оснивање Машинског факултета, прерастање Машинског факултета у Факултет техничких наука, као и оснивање Архитектуре, Инжењерског менаџмента, Графичког инжењерства и дизајна, Инжењерства заштите животне средине и Мехатронике као нових одсека. Поред организационог развоја, анализиран је развој образовне делатности и образовних резултата, развој научноистраживачког рада и научних резултата, као и развој студентске активности. На крају су дата имена свих оних који су докторирали, магистрирали и дипломирали на Факултету од оснивања…
(из рецензија)
„Монографија представља изузетно вредан прилог развоју Факултета техничких наука и представља извор важних информација за све генерације студената, наставника, али и за ширу друштвену заједницу. У монографији је документовано указано да је Факултет од оснивања имао визију властитог развоја, да је благовремено усклађивао образовне програме са потребама друштва, привреде и најновијим светским сазнањима у техничким наукама, да је систематски улагао велике напоре у усавршавање научноистраживачког кадра и лабораторија, и да је захваљујући томе створио једну посебну организациону културу, која је омогућила скадан развој и остварење запажених резултата у образовању, научноистраживачком раду, трансферу знања у привреди и студентским активностима.”
проф. др Владимир Катић
“Анализа је показала да је Факултет започео развој без одговарајућег простора, без опремљених лаборторија и без довољно кадра, али да је захваљујући напорима и посвећености наставног особља научноитраживачком раду и студентима успео да постане угледна и цењена образовна установа која школује веома стручни инжењерски кадар који је давао и даје велики допринос развоју друштва.”
проф. др хц. Драгутин Поповић
(о аутору)
Проф. др Радош Радивојевић је професор социологије на Факултету техничких наука у Новом Саду. Ужа област научног интересовања којом се бави је социологија науке и социологија технике. Објавио је више књига и велики број текстова у стручним часописима.

• Није могуће приказати слику.