52 Ђурђица Стојановић, "Логистички аутсорсинг"

11.12.2013. - 12:35
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - МОНОГРАФИЈЕ”

Назив уџбеника: „Логистички аутсорсинг – коришћење спољних извора у логистици”

Аутор: Ђурђица Стојановић

Рецензенти: др Владета Гајић, ред. проф.  Факултета техничких наука, Нови Сад
            др Слободан Зечевић, ред. проф. Саобраћајног факултета у Београду
            др Милорад Килибарда, ван. проф. Саобраћајног факултета у Београду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за издавачко-уређивачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за издавачко-уређивачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад

СТОЈАНОВИЋ, Ђурђица
     Логистички аутсорсинг – коришћење спољних извора у
логистици  / Ђурђица Стојановић. – Нови Сад : Факултет
техничких наука, 2013(Нови Сад : ГРИД). – 151 стр. : илустр.;
24 цм. – (Едиција “Техничке науке - монографије” ; бр. 52)
Тираж 100.

ISBN 978-86-7892-482-8

а) Логистика

Извод из рецензија
Монографија под називом Логистички аутсорсинг др Ђурђице Стојановић не садржи само систематизовани најсавременија сазнања објављена у стручној и научној литератури, већ и оригиналне резултате и закључке добијене вишегодишњим истраживањем ове комплексне проблематике. Посебну вредност монографије представља истакнут атрактиван простор за даља истраживања проблематике логистичког аутсорсинга, на основу уочених такозваних „парадокса логистичког аутсорсинга“.
                                                                                                                                                Проф. др Владета Гајић
Ауторка је кроз један оригиналан и опсежан приступ систематизовала теоријска и практична сазнања о логистичком аутсорсингу и приказала погодан простор за даља истраживања. Читаоцу је на крају разјашњено зашто је логистички аутсорсинг феномен који је тако дуго актуелан у теорији и у пракси и зашто ће се његова актуелност наставити и у будућности.
                                                                                                                                          Проф. др Слободан Зечевић
Проблематика логистичког аутсорсинга, или коришћења спољних извора у логистици, је деценијама актуелна у англосаксонској литератури. Међутим, до сада у нашој земљи није објављена ни једна публикација у којој су систематизована научна сазнања у овој области. Стога је материја приказана у овој монографији инспиративна за даља повезана теоријска и практична истраживања у Србији.
                                                                                                                                           Проф. др Милорад Килибарда
О аутору
Доценткиња др Ђурђица Стојановић је дипломирала, магистрирала и докторирала на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду. На истом факултету ради од 1996. године, прво као сарадник на пројекту, а од 1998. године укључена је и у наставне активности. Стручно и научно се усавршавала на Институту за транспортне системе и логистику Универзитета у Дортмунду, на Колеџ универзитету у Молдеу и два пута на Институту за транспортну економију и логистику Економског универзитета у Бечу. Учествовала је у изради више научно-истраживачких и развојних пројеката. Током 17. година научно-истраживачког рада, објавила је као ауторка или коауторка један помоћни универзитетски уџбеник и више од 60 радова. У већини њених радова, укључујући и магистарску тезу и докторску дисертацију, обрађују се различити аспекти проблематике логистичког и транспортног аутсорсинга.

• Није могуће приказати слику.