462 Уранија Козмидис Лубурић, Селена Грујић, Милица Вучинић Васић Ивана Стојковић, Александар Антић "Збирка задатака из физике: за саобраћајни одсек и Одсек за геодезију и геоматику"

12.02.2015. - 11:16
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „ЗБИРКА задатака из физике : Саобраћајни одсек  : Одсек за
               геодезију и геоматику”

Аутори:      Уранија Козмидис Лубурић
              Селена Грујић
              Милица Вучинић Васић
              Ивана Стојковић
              Александар Антић

Рецензенти: др Владимир Катић, ред. проф. Факултета техничких наука  у Новом Саду
          др Душан Граовац, „Infine Technologies AT“ Нојбиберг, Немачка

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа
: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
53 (075.8)(076)

     ЗБИРКА задатака из физике : Саобраћајни одсек  : Одсек за
геодезију и геоматику / Уранија Козмидис-Лубурић... [ет
ал.]. - 1. изд. - Нови Сад : Факултет техничких наука, 2014
(Нови Сад : ФТН-Графички центар ГРИД) . - 209 стр. : илустр.
; 24 цм. -  (Едиција"Техничке науке - уџбеници" ; бр. 462)

Тираж 600. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-623-5

а) Физика - Задаци

(из рецензије)
„Обрађени задаци највећим делом илуструју принципе класичне физике и служе бољем разумевању техничких дисциплина и њихових законитости. Осим принципа класичне физике примењене су законитости релативистичке , делом квантне као и основни елементи  нуклеарне и атомске физике. Задаци су објашњени на веома јасан и приступачан начин, са великим бројем јасних илустрација, које студентима омогућавају лако савлађивање основних појмова физике.“
(о ауторима)
Др Уранија Козмидис Лубурић је редовни професор на Факултету техничких наука у Новом Саду, докторирала је на Природно-математичком факултету у Новом Саду из области физике чврстог стања.

Др Селена Грујић је доцент на Факултету техничких наука у Новом Саду. Магистрирала је на ТЕМПУС АЦИМСИ из области заштите животне средине, а докторирала на Природно-математичком факултету у Новом Саду из области нуклеарне  физике .

Др Милица Вучинић Васић  је ванредни  професор на Факултету техничких наука у Новом Саду. Магистрирала је и  докторирала је на Природно-математичком факултету у Новом Саду  са темама из области експерименталне  физике  кондезоване материје.

Ивана Стојковић је асистент  на Факултету техничких наука у Новом Саду. Мастер студије је завршила 2011. Године на  Природно-математичком факултету у Новом Саду, на ком је тренутно на докторским студијама на Катедри за нуклеарну физику.

Александар Антић је рођен у Кикинди, где је похађао основну школу и гимназију. Основне и мастер студије је завршио на Природно-математичком факултету у Новом Саду одбранивши радове из области експерименталне физике кондезоване материје. Запослен је као асистент на Факултету техничких наука у Новом Саду.

• Није могуће приказати слику.