447 Драгана Шарац "Финансијско пословање у поштанском саобраћају"

16.10.2014. - 13:25
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Финансијско пословање у поштанском саобраћају”

Аутор: др Драгана Шарац

Рецензенти: др Момчило Кујачић, ред. проф. Факултета техничких наука  у Новом Саду
             др Бојан Станивуковић, доцент  Саобраћајног факултета у Београду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
621.3(075.8)

ШАРАЦ, Драгана
     Финансијско пословање у поштанском саобраћају / Драгана
Шарац. - Нови Сад : Факултет техничких наука, 2014
(Нови Сад : ФТН, Графички центар ГРИД). -  229 стр. : илустр.; 24 цм. –
(Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; бр. 447)
Тираж 120. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-595-5

а) Поштански саобраћај – Финансијско пословање

( из садржаја )

Књига "Финансијско пословање у поштанском саобраћају" резултат је научно - истраживачког и практичног рада аутора, са жељом да се пружи читаоцима целовита материја у области финансијског пословања у поштанском саобраћају. Књига садржи поглавља која читаоца воде кроз различите аспекте финансијског пословања у поштанском саобраћају. Упознајући се са основним појмовима у области финансија, читалац стиче знања о специфичностима пословања предузећа у области поштанског саобраћаја и њиховим финансијским активностима. Осим као привредне субјекте, поштанска предузећа посматрају се као провајдер различитих финансијских и новчаних услуга. Ова књига у целости покрива наставни план из предмета "Финансијско пословање у поштанском саобраћају" у оквиру студијског програма Поштански саобраћај и телекомуникације на Департману за саобраћај, Факултета техничких наука у Новом Саду. Циљ књиге је да покрије релевантне теме из области поштанског саобраћаја које изучавају студенти Факултета техничких наука, као и других факултета где се изучавају теме из ове области. Осим тога, намењена је и стручњацима који се баве истраживањем или раде у овој области, како би што успешније обављали своју функцију.

(из рецензије)
„...Публикација нуди обиље информација о значају и начину функционисања финансијских тржишта, финансијским активностима и предмету финансија са фокусом на финансијско пословање у поштанском саобраћају. Публикација у потпуности обухвата наставни програм предмета „Финансијско пословање у поштанском саобраћају“ и биће од значајне користи студентима на смеру за Поштански саобраћај и телекомуникације, Факултета техничких наука у Новом Саду. Аутор је на савремен и примерен начин обрадио сва питања којима се бавио, како са теоријског и практичног, тако и упоредног становишта, због чега понуђену публикацију „Финансијско пословање у поштанском саобраћају“ аутора Доц. Др Драгане Шарац, са задовољством препоручујем за објављивање као основни универзитетски уџбеник.”
Проф др Момчило Кујачић

“…Аутор је обрадио релевантне теме из области финансијског пословања у поштанском саобраћају које изучавају студенти Факултета техничких наука. У публикацији је материја добро систематизована по поглављима и по појединим методским јединицама. Све чињенице у публикацији су научно интерпретиране и пропраћене сугестивним илустрацијама. Редослед излагања је логички структуиран. Графичке и ликовне представе употпуњују  текст и са њиме чине складну целину. Публикација се у целини позитивно оцењује, прихвата и препоручује за штампу. Научно-стручна вредност публикације је евидентна и представља  допринос области поштанског саобраћаја као подручја рада. Из свега наведеног са задовољством предлажем да се публикација „Финансијско пословање у поштанском саобраћају “, аутора Доц. др Драгане Шарац, објави као основни уџбеник.“
Доц др Бојан Станивуковић

(о аутору)
Драгана Шарац, рођена је 21.09.1969. године у Новом Саду. Запослена је на Факултету техничких наука у Новом Саду. Основне студије завршила је на Економском факултету у Суботици. Последипломске студије завршила је на Саобраћајном факултету у Београду. Докторску дисертацију под називом "Прилог стратегији обезбеђивања универзалне поштанске услуге применом модела координираног развоја", одбранила је на факултету техничких наука у Новом Саду. Провела је 18 година на различитим пословима у Пошти Србије. Члан Управног одбора Поште Србије била је у периоду од 2003-2009. године. Учествовала је у већем броју пројеката у Пошти, као што су: Нова Пошта Србије, PostNet, Track&trace и други. Учествовала је на више пројеката које је финансирало Министарство просвете, науке и технолошког развоја.

• Није могуће приказати слику.