436 Мирјана Дамњановић, Ласло Нађ "Збирка решених задатака из дигиталне електронике"


16.10.2014. - 11:57 
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Збирка решених задатака из дигиталне електронике”

?утори: Мирјана Дамњановић, Ласло Нађ

Рецензенти: др Милош Живанов, ред. проф. Факултета техничких наука у Новом Саду
       др Миодраг Поповић, ред. проф. Електротехничког факултета у Београду
                   
Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду


CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
621.3 (075.8)(076)
  
    Збирка решених задатака из дигиталне електронике /
Мирјана Дамњановић, Ласло Нађ – Нови Сад : Факултет
техничких наука, 2013 (Нови Сад : ГРИД) . – 135 стр. :
илустр. ; 24 цм. -  (Едиција "Техничке науке – уџбеници"
; 436)

Тираж 100. - Библиографија.

ИСБН 978-86-7892-577-1

?) Дигитална електроника - Задаци



(из садржаја)
Ово је збирка решених задатака из предмета Дигитална електроника, уводног у низу предмета који обрађују примену дигиталних електронских кола. Дигитална електроника се изводи на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду у трећем семестру студија електротехничке струке, на Смеру за микрорачунарску електронику и у четвртом семестру мехатроничке струке... У оквиру предавања, поред теоретских разматрања, раде се и кратки илустративни задаци, док се на рачунским вежбама решавају детаљни задаци... Аутори се надају да ће ова збирка решених задатака бити корисна у савладавању градива из основа дигиталне електронике, и као подлога за лакше полагање писменог дела испита, како теоретског, тако и практичног.

(из рецензије)
По новом програму обучавања студената из области дигиталне електронике предвиђена је обрада принципа анализе и синтезе комбинационих и секвенцијалних мрежа. Ова збирка задатака олакшава студентима увежбавање проблематике и по дубини и по ширини, у најважнијим областима класичне проблематике дигиталних мрежа. Навикава их на педантантан рад какав се очекује од будућих инжењера. Уједно им развија моћ запажања, приликом уочавања наизглед неважних детаља... На почетку књиге у глави Комбинационе мреже у 15 детаљних задатака и 22 кратка, теоретска задатка обрађена је проблематика анализе и синтезе комбинационих мрежа... У преосталим поглављима обрађују се секвенцијалне мреже, у 19 детаљних и у 21 кратком задатку.
Проф. др Миодраг Поповић
У складу са садржајем предмета збирка обухвата следеће градиво: анализа и синтеза основних комбинационих мрежа, утицај кашњења логичких кола на рад комбинационих мрежа, комбинациони функционални блокови и њихова примена, анализа основних синхроних и асинхроних секвенцијалних мрежа, синтеза синхроних и основних асинхроних секвенцијалних мрежа, секвенцијални функционални блокови и њихова примена. У оквиру предавања, поред теоретских разматрања, раде се и кратки илустративни задаци, док се на рачунским вежбама решавају детаљни задаци. Обе варијанте задатака су обухваћене Збирком.
Проф. др Милош Живанов

(о ауторима)
Др Ласло Нађ, рођен у Суботици 1953. године, дипломирао је 1977. године на Факултету техничких наука у Новом Саду. Магистрирао је 1983. године на Електронском факултету у Нишу. Докторску дисертацију је одбранио на Факултету техничких наука 1993. године из области полупроводничких ласера. Од 2013. године је у звању редовног професора на Факултету техничких наука у Новом Саду.
Др Мирјана Дамњановић, ванредни професор Факултета техничких наука у Новом Саду дипломирала је (1994.), магистрирала (2002.) и одбранила докторску дисертацију (2006.) на одсеку Електротехничке струке и рачунарства, смер Електроника и телекомуникације на Факултету техничких наука. Од 1994. године запослена је на Катедри за електронику,  2011. године је изабрана у звање ванредног професора за ужу научну област Електроника.

 

  • Није могуће приказати слику.