433 Ивана Ковачић, Звонко Ракарић "Збирка задатака из статике 1", 3. издање

16.10.2014. - 11:45
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Збирка задатака из статике 1”

?утори: Ивана Ковачић, Звонко Ракарић

Рецензенти: др Ливија Цветићанин, ред. проф. Факултета техничких наука у Новом Саду
       др Драги Радомировић, ванр. проф. Пољопривредног факултета у Новом Саду
                   др Дубравка Мијуца, доцент Математичког факултета у Београду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
531.2 (075.8)(076)

КОВАЧИЋ, Ивана
    Збирка задатака из статике 1/ Ивана Ковачић, Звонко
Ракарић – Нови Сад : Факултет техничких наука, 2013
(Нови Сад : ГРИД) . – 223 стр. : илустр. ; 24 цм. -
(Едиција "Техничке науке – уџбеници" ; 433)

Тираж 300. - Библиографија.

ИСБН 978-86-7892-572-6

?) Статика - Задаци

(из садржаја)
Збирка задатака из Статике I рађена је као пратећи уџбеник са примерима и задацима уз постојећи уџбеник Статика, аутора Ђорђа С. Ђукића и Ливије Ј. Цветићанин, која је штампана у едицији "Техничке науке - уџбеници" на Факултету техничких наука у Новом Саду. Збирка је намењена студентима машинског и грађевинског одсека, графичког инжењерства и дизајна, заштите животне средине и електротехнике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Ову збирку могу користити и студенти других одсека Факултета техничких наука, али и других факултета чији програм обухвата материју на коју се збирка односи.

(из рецензија)
Сви задаци су урађени на врло детаљан и разумљив начин, а сама концепција књиге је таква да корисника поступно уводи у дату проблематику. Водећи се вишегодишњим искуством и доступном литературом, аутори књиге су успели да читаоцу дају јасна и конкретна упутства за начин решавања задатака. У том смислу, сваки одељак је предвођен теоријским сажетком. Осим прегледа теорије, препоручени су и алгоритми решавања задатака, који су кроз примере и илустровани. Технички савремено и визуелно богато опремљена, књига обилује оригиналним сликама и илустрацијама, што додатно помаже сагледавање и разумевање изложене материје. Стога је Збирка задатака из Статике I посебно погодна за читаоце који се по први пут срећу са проблемима статике, оспособљавајући их да, након савладавања изложене материје, самостално приступе решавању конкретних проблема.

(о ауторима)
Ивана Ковачић је ванредни професор на Факултету техничких наука у Новом Саду за ужу научну област Механика. Иза ње је вишегодишње искуство асистента за све предмете механике на свим одсецима овог факултета. Област научног интересовања и рада јој је теорија нелинеарних осцилација.
Звонко Ракарић је доцент на Факултету техничких наука у Новом Саду за ужу научну област Механика. На овом факултету је претходно био у звању асистента-приправника и асистента, радећи на извођењу вежби из механике.

• Није могуће приказати слику.