63 Јованка Никић, Лидија Чомић, "Математика један, део 1"

31.12.2012. - 11:14
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Математика један. Део I”

Аутори
: Јованка Никић, Лидија Чомић

Рецензенти
: др Ирена Чомић, ред. проф. ФТН-а у Новом Саду
            др Синиша Црвенковић, ред. проф. ПМФ-а у Новом Саду
            др Раде Дорословачки, ред. проф. ФТН-а у Новом Саду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: Scan Studio, Лазе Лазаревића 9, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
51(075.8)

НИКИЋ, Јованка

     Математика један. Део I / Јованка Никић, Лидија Чомић.- [4. Изд.].Нови Сад :
Универзитет : Факултет техничких наука, 2003 (Нови сад : Scan Studio).  – 290 стр. :
илустр. ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; 63)
Тираж 750.
ISBN 86-80249-71-8

а) Математика

(из садржаја)
Књига је подељена у 11 глава: Елементи опште алгебре и анализе; Алгебарске структуре; Детерминанте и системи линеарних једначина; Слободни вектори; Аналитичка геометрија; Векторски простори; Матрице; Полиноми, Рационалне функције; Бројевни низови; Функције једне реалне променљиве; Изводи.
Ова књига је написана на основу предавања и вежби које су аутори одржавали у дугом низу година на Машинском и Саобраћајном одсеку Факултета техничких наука у Новом Саду и по обиму и садржају је прилагођена курсевима Математике један на овим одсецима. Књигу могу користити као уџбеник и студенти других факултета, пре свега инжењери, који имају опште курсеве математике.

(из рецензије)
Књига је писана стилом прилагођеним студентима техничких факултета. Она се лако чита, јер поред прецизних дефиниција, теорема и доказа садржи и доста слика и илустративних примера који омогућавају брзо и лако разумевање изложеног градива.

(о ауторима)
Др Јованка Никић је рођена у Новом Саду, где се и школовала. Редовни је професор математике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Магистрирала је 1979, а докторирала 1984. из области диференцијална геометрија. Из ове области објавила је преко 30 научних радова и преко 20 научних саопштења на домаћим и иностраним скуповима. Има богато педагошко искуство, а ова књига је произашла из дугогодишњег рада у настави.
Мр Лидија Чомић је дипломирала на Природно-математичком факултету у Новом Саду. Запослена је као асистент на Факултету техничких наука.