46 Петар Цвијановић, Драган Стојковић "Збирка решених задатака са писмених испита из механике флуида", II издање

31.12.2012. - 10:59
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Збирка решених задатака са писмених испита из механике флуида, II издање”

Аутори: Петар С. Цвијановић, Драган М. Стојковић

Рецензенти: др Мирослав Павлов, ред. проф. ПМФ-а у Новом Саду
            др Жарко Букуров, ред. проф. ФТН-а у Новом Саду
            др Дивко Ћирић, ред. проф. ФТН-а у Новом Саду

Издавач
: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа
: СИМБОЛ, Косте Нађа 11, Петроварадин
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
532(076.58)

ЦВИЈАНОВИЋ, Петар

     Збирка решених задатака са писмених испита из механике флуида / Петар С. Цвијановић,
Драган М. Стојковић. - Нови Сад : Факултет техничких наука, 2002 (Петроварадин : СИМБОЛ).
– 95 стр. : илустр. ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; 46)
Тираж 300.
ISBN 86-80249-49-1

а) Механика флуида - Задаци

(из садржаја)
Збирка садржи решене задатке са редовних писмених испита из Механике флуида који су одржани у последње три школске године (1994/1995., 1995/1996. и 1996/1997.) на Машинском одсеку Факултета техничких наука у Новом Саду.

(из рецензија)
Збирка је осмишљена тако да се писмени испити ређају хронолошким редом; прве две странице дају текст увек 4 задатка из одређених и различитих области механике флуида и то исто онако како добијају студенти на полагању испита. Одмах на наредним страницама дају се комплетна решења ова 4 задатка. Решења су концизна и јасна са неопходним текстом који упућује студента како да и самостално приђе решавању оваквих проблема. По потреби, у решењима су убачене скице које на јасан (графички) начин битно доприносе бољем разумевању ове материје.
Проф. др М. Павлов, проф. др Ж. Букуров, проф. др Д Ћирић

(о ауторима)
Аутори већ четири године изводе комплетну наставу из Механике флуида коју слушају сви студенти Машинског смера Факултета техничких наука у Новом Саду. Године 1995. заједно су објавили и Практикум из механике флуида, чиме је, са раније објављеним Предавањима из механике флуида, први пут у историји овог Факултета обезбеђена потпуна литературна покривеност овог важног и лепог предмета.