42 Мирослав Прша, Ласло Јухас "Основи електротехнике: збирка задатака за студенте неелектротехничких факултета"

31.12.2012. - 10:53
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Основи електротехнике: збирка задатака за студенте
                 неелектротехничких факултета”

Аутори
: Мирослав Прша, Ласло Јухас

Рецензенти
: др Неда Пекарић-Нађ, ред. проф. Факултета техничких наука у Новом Саду
            др Владимир Стрезоски, ред. проф. Факултета техничких наука у Новом Саду
            др Драгутин Величковић, ред. проф. Електронског факултета у Нишу

Издавач
: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: С-ПРИНТ, Булевар Војводе Степе 133, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
621.3(076.58)

ПРША, Мирослав
     Основи електротехнике. Збирка задатака за студенте неелектротехничких факултета :
збирка задатака / Мирослав Прша, Ласло Јухас. - Нови Сад : Факултет техничких наука, 2002(Нови Сад :
С-ПРИНТ). – 178 стр. : илустр. ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке - уџбеници ” ; бр. 42)
Тираж 1000.
ISBN 86-80249-45-9

а) Електротехника - Задаци

(из садржаја)
  Збирка задатака је састављена из три дела. У првом делу су решени задаци из електростатике, у другом су приказани начини решавања мрежа са временски константним струјама, док је трећи део посвећен решавању проблема са временски променљивим струјама.

  (из рецензија)
  Задаци у збирци су конципирани тако да се после текста задатка и евентуално, одговарајуће слике, текстуално и цртежима објашњава принцип решавања задатака, уз обраћање посебне пажње на физичку интерпретацију проблема.
  Збирка показује основне начине решавања задатака полазећи од најједноставнијих, на којима се описује поступак решавања проблема, да би се, на све сложенијим задацима, описали, понекад и различити начини решавања истих проблема.
Уз поједине задатке се, на концизан начин, поново обрађују и делови теорије, како би се студенти подсетили градива које им је било излагано на предавањима.

  (о ауторима)
  Аутори збирке су дугогодишњи наставни радници Универзитета у Новом Саду. Проф. др Мирослав Прша, осим предавања Електромагнетике на електротехничком одсеку Факултета техничких наука, низ година предаје Електротехнику студентима неелектротехничких струка, на саобраћајном и машинском одсеку Факултета техничких наука у Новом Саду, као и на Технолошком факултету, док је асистент мр Ласло Јухас држао вежбе из електротехнике и рачунарства студентима Технолошког факултета.