21 Мила Стојаковић "Вероватноћа и математичка статистика"

24.12.2012. - 08:48
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Вероватноћа и математичка статистика”

Аутор: Мила Стојаковић

Рецензенти: академик Олга Хаџић, ред. проф. ПМФ-а у Новом Саду
                   др Томислав Зечевић, ред. проф. на Електротехничког факултета у Београду
                   др Загорка Лозанов Црвенковић, ванр. проф. ПМФ-а у Новом Саду

Оснивачи и издавачи
: Факултет техничких наука у Новом Саду
                                МП “STYLOS”, Нови Сад

Главни и одговорни уредник
:
проф. др Душан Петровачки, декан

За МП “STYLOS”: Веселин Стефановић, уредник за издаваштво
Штампа: S-Print, Нови Сад, Др Илије Ђуричића 3

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
519.2(075.8)

СТОЈАКОВИЋ, Мила
     Вероватноћа и математичка статистика / Мила Стојаковић. – Нови Сад :
Факултет техничких наука : Stylos, 1997(Нови Сад : S print). – VIII,
130 стр. : илустр. ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке”)
Тираж 500.

а) Теорија вероватноће

  (из рецензије)
  „...Књига УВОД У ТЕОРИЈУ ВЕРОВАТНОЋЕ И МАТЕМАТИЧКЕ СТАТИСТИКЕ, писана је систематски и садржи велики број примера. У стручном погледу, градиво је коректно обрађено и у адекватној методичкој интерпретацији...Књигу могу користити студенти и последипломци који желе да савладају основе вероватноће...“
                                                                                                                                                                                                     проф. Олга Хаџић, академик
„...фамилија уџбеника из ВЕРОВАТНОЋЕ И МАТЕМАТИЧКЕ СТАТИСТИКЕ биће богатија за још једну књигу...“
                                                                                                                                                                                                    проф. Томислав Зечевић
„...излагање је поступно и јасно. Књига може корисно да послужи студентима техничких факултета, математике, физике и свим онима који желе да се упознају са овим областима математике...“
                                                                                                                                                                                                    проф. Загорка Лозанов Црвенковић

  (о аутору)
  Др Мила Стојаковић је редовни професор математике на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду. Предаје Вероватноћу и статистику, Анализу и Операциона истраживања. Аутор је преко 60 научних публикација. Била је предавач по позиву на универзитетима у Канади (University of Toronto), Јапану (Tokyo Institute of Technology), Финској (University of Helsinki), Шпанији (University of Barcelone).