9 Илија Ковачевић, Небојша Ралевић, "Математичка анализа I - гранични процеси"

24.12.2012. - 08:34
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника
: „Математичка анализа I-гранични процеси”

Аутори
: Илија Ковачевић, Небојша Ралевић

Рецензенти: др Ендре Пап, ред. проф. на ПМФ-у у Новом Саду
            др Љљана Гајић, ред. проф. на ПМФ-у у Новом Саду
            др Марко Будинчевић, ванр. проф. на ПМФ-у у Новом Саду

Оснивачи и издавачи: Факултет техничких наука у Новом Саду
                                МП “STYLOS”, Нови Сад

Главни и одговорни уредник:
проф. др Душан Петровачки, декан

За МП “STYLOS”: Веселин Стефановић, уредник за издаваштво
Штампа: С-Принт, Нови Сад, Др Илије Ђуричића 3

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
517(075.8)

КОВАЧЕВИЋ, Иилија М.
     Математичка анализа I : гранични процеси / Илија М. Ковачевић,
Небојша М. Ралевић. – Нови Сад :  Stylos : Факултет техничких наука, 1996
(Нови Сад : S print). – 104 стр. : граф. прикази ;
24 цм.
Тираж 500.

а) Математичка анализа

  (из садржаја)
  Уџбеник се састоји из три дела:
  1. Метрички простори (метрика; метрички простор; топологија метричког простора)
  2.Низови (гранична вредност низа у произвољном метричком простору; особине реалних и комплексних низова; комплетни метрички простори; теорема о фиксној тачки)
  3. Функције (гранична вредност и непрекидност функција; гранична вредност низа функција)

(из рецензије)

  Овај уџбеник намењен је првенствено студентима техничких факултета. Писан је према програму Математичке анализе И за студенте електротехничке струке и рачунарства на ФТН-у у Новом Саду, и покрива део градива (гранични процеси). Аутори су успели да у математичком погледу текст буде коректан. Стога су све дефиниције, теореме и докази дати потпуно строго. Излагање је проткано са већим бројем примера који доприносе разјашњавању апстрактних појмова из ове области.
  Сматрамо да овај уџбеник спада у квалитетне уџбенике из ове области и да ће корисно послужити и студентима других факултета на којима се изучавају области из Математичке анализе.

  (о ауторима)
  Илија Ковачевић је редовни професор математике на ФТН-у у Новом Саду. Докторирао је 1979. на ПМФ-у у Београду. Предаје Математичку анализу И, Функционалну анализу и Математичке методе IV. Подручје његовог рада је топологија – компактност.
  Небојша Ралевић је асистент математике на ФТН-у у Новом Саду. Магистрирао је 1994. на ПМФ-у у Новом Саду. Држи вежбе из предмета Математичка анализа I и II, Функционална анализа и Математичке методе IV. Подручја његовог научног рада су теорије мере и нелинеарни диференцијални рачун.

• Није могуће приказати слику.