416 Светозар Костић, Бранко Давидовић, „Паркирање и јавне гараже“

13.12.2013. - 13:06
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ – УЏБЕНИЦИ“

Назив уџбеника:
„Паркирање и јавне гараже“

Аутори: проф. др Светозар Костић,дипл.инж.саобраћаја
           проф. др Бранко Давидовић,дипл.инж.саобраћаја

Рецезенти:
проф. др Вук Богдановић, дипл.инж.саобраћаја, Факултет техничких наука у Новом Саду
               проф. др Иван Дадић, дипл.инж.саобраћаја, Факултет прометних знаности Загреб

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф.др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН – Графички центар Грид, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад

Штампање одобрио:
Савет за издавачко уређивачку делатност ФТН у Новом Саду

Председника Савета за библиотечку и издавачку делатност:
проф.др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

Издавач задржава сва права. Репродукција појединих делова или целине ове публикације у било ком облику није дозвољена без сагласности аутора.

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад

656.1 (075.8)
625.712.63(075.8)
725.381(075.8)

КОСТИЋ, Светозар
ПАРКИРАЊЕ И ЈАВНЕ ГАРАЖЕ / Светозар Костић, Бранко
Давидовић. - 2. Изд. - Нови Сад: Факултет техничких наука,
2013 (Нови Сад:ФТН, Графички центар ГРИД). - ВИИИ, 183 стр.
илустр.; 24 цм. - (Едиција ”Техничке науке - уџбеници". 416)

Тираж 200. - Појмовник: стр. 176-179.  - Библиографија

ISBN 978-86-7892-540-5
1. Давидовић Бранко [аутор]
а) Паркирање   б) Паркиралишта   ц) Гараже

(из садржаја)
Значај и појам паркирања. Планирање будућих потреба за паркирањем. Пројектовање површина за паркирање возила. Улично и ван улично паркирање. Управљање и контрола паркирањем. Економски аспекти паркирања. Перспективе и правци развоја паркирања и гаража.

(из рецензије)
Уџбеник је пре свега написан у сагласности са наставним планом и програмом предмета „Паркирање и јавне гараже“ који се изучава на Департману за саобраћај Факултета техничких наука у Новом Саду због чега је намењен студентима овог саобраћајног профила. Обзиром на ту чињеницу, може се констатовати да стручна материја из ове специфичне научне области недостаје и да је потребна студентима.Књига је резултат дугогодишњег искуства у раду аутора у овој области и обимних истраживања и пројеката рађених на Департману за саобраћај. Обзиром на стил писања, који је јасан и лако разумљив, са прецизно формулисаним обрасцима и бројним примерима практичних решавања појединих проблема код нас и у свету, може се истаћи да овај уџбеникможе корисно послужити и свима другимакоји се баве овом проблематиком како на другим образовним институцијама тако и пракси.

(о ауторима)
Проф. др Светозар Костић рођен је 04.08.1949. године у Пљевљима, Црна Гора. Дипломирао је на Саобраћајном факултету Универзитета у Београду 1973. године на одсеку за друмски и градски саобраћај. Магистрирао је 1983. године, а докторирао 1989. на истом факултету. Радио је као самостални истраживач у институту за саобраћај и  транспорт у Београду (1973.-1975.г.) и у Министарству унутрашњих послова Србије од 1975. До 1992.г. Од 1992.г. ради на Факултету техничких наука у Новом Саду, 1993. године постављен за шефа катедре за организацију, регулисање и безбедност саобраћаја. Аутор је преко 130 научно-стручних радова из области саобраћајне технике и безбедности саобраћаја. Поред 5 уџбеника, 3 монографије и више приручника, објавио је стотинак радова у посебним публикацијама, часописима и зборницима радова. Као аутор и руководилац учествовао је у изради преко 50 студија и пројеката из области друмског саобраћаја.

Проф. др Бранко Давидовић рођен је у београду 16.11.1948. године, где је завршио основну и средњу школу. Дипломирао је на Саобраћајном факултету Универзитета у Београду 1975. год. На одсеку за друмски и градски саобраћај. Магистарску тезу одбаранио је 10.06.1981. под насловом “Изучавање решења контејнерских терминала на примеру Макиша”. Докторску дисертацију одбранио је 25.04.1988. године. свој радни век провео је у привреди и образовним институцијама. Објавио је више од 200 научних и стручних радова у земљи и иностранству. Учествовао је на великом броју међународних и стручних скупова.

• Није могуће приказати слику.