8 Срђан Колаковић, "Воде Војводине - неки аспекти функционалности система за заштиту од спољних и унутрашњих вода на подручју Војводине"

11.12.2013. - 14:07
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - МОНОГРАФИЈЕ”

Назив уџбеника: „Воде Војводине – неки аспекти функционалности система за заштиту од спољних
                              и унутрашњих вода на подручју Војводине”

Аутор: Срђан Колаковић

Рецензенти
: др Драгана Аранђеловић, ред. проф. Грађевинско-архитектонског факултета у Нишу
             др Фабиан Ђула, доцент Грађевинског факултета у Суботици

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа
: СИМБОЛ, Косте Нађа 11, Петроварадин
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
504.4.06(497.113)
626/627(497.113)

КОЛАКОВИЋ, Срђан
     Воде Војводине : неки аспекти функционалности система за заштиту од спољних
и унутрашњих вода на подручју Војводине : монографија / Срђан Колаковић. – Нови
Сад : Факултет техничких наука, 2003(Нови Сад : СИМБОЛ). – 101 стр. :
граф. прикази ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке - монографије” ; бр. 8)
Тираж 100.
ISBN 86-80249-69-6

а) Воде – Заштита – Војводина

(из садржаја)
Монографија се састоји из два основна поглавља.
I ПОГЛАВЉЕ – СИСТЕМИ ЗА ЗАШТИТУ ОД УНУТРАШЊИХ ВОДА НА ПОДРУЧЈУ ВОЈВОДИНЕ
II ПОГЛАВЉЕ – СИСТЕМИ ЗА ЗАШТИТУ ОД СПОЉАШЊИХ ВОДА НА ПОДРУЧЈУ ВОЈВОДИНЕ

(из рецензије)
Монографија даје увид у проблематику произашлу из затеченог стања везаног за ослобађање од вишкова воде у смислу одводњавања влажних подручја и заштите од поплавних вода. Наслеђено је доста хидротехничких решења из прошлости која су конципирана и пројектована по принципима данас већ превазиђене водо-привредне концепције. Основно питање је како би се затечена решења са наслеђеном инфраструктуром могла прилагодити актуелним потребама, поготово у условима када још не постоји јасна визија будућности. Промењени глобални политичко-економски услови захтевају нова правила привређивања, радикалне промене у скученим условима десетогодишње кризе на нашим подручјима. Тренутно стање водопривреде карактеришу старе форме и изражена потреба за иновативним, смелим, перспективним решењима. Предуслов тога је суочавање са затеченим стањем и дефинисање релних могућности. Зато ова монографија пружа интригантну подлогу без амбиције свеобухватности и сугерисања једноставних, јефтиних решења.

(биографија)
Др Срђан КОЛАКОВИЋ редовни је професор на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду. Рођен је 1958. године у Зрењанину, основну школу је завршио у Бачкој Паланци, а средњу Грађевинску школу у Новом Саду 1977. Дипломирао је на Грађевинском факултету у Суботици 1982., а магистрирао на Грађевинском факултету у Београду 1988. Докторску дисертацију одбранио је 1993. на Грађевинском факултету у Суботици, Универзитета у Новом Саду.
Сарадник је или носилац 14 научних пројеката и студија, објавио је преко 50 научних и стручих радова. Аутор је једног уџбеника из области хидротехничких мелиорација и коаутор у 6 монографија.
Члан је више међународних и домаћих струковних удружења, а уједно и секретар ЈДХИ. Држао је наставу на четири факултета у Србији, а уз то био десет година продекан и две године декан на Грађевинском факултету у Суботици.

• Није могуће приказати слику.