22 Драгана Бајић, "Претрага, синхронизација, секвенце и стања: један другачији приступ Search, Synchronization, Sequences, States: A Diffrent Approach"

11.12.2013. - 13:47
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - МОНОГРАФИЈЕ”

Назив монографије
: „Претрага, синхронизација, секвенце и стања: један другачији приступ
                    Search, Synchronization, Sequences, States: A Different Approach”

Аутор: Драгана Бајић

Рецензенти:  dr Werner Teich, University of Ulm, Germany
             dr Tricia Willink, Communications Research Centre, Ottawa, Canada

Лектори: dr Tricia Willink, Communications Research Centre, Ottawa, Canada
          др Јасна Јанићијевић, Филолошки факултет, Београд

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: Симбол, Косте Нађа 11, Петроварадин
Штампање одобрио: Савет за издавачко–уређивачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад

БАЈИЋ, Драгана
   Search, Synchronization, Sequences, States: A Different Approach = Претрага,
синхронизација, секвенце и стања: један другачији приступ / Драгана Бајић. –
Нови Сад : Факултет техничких наука, 2006 (Петроварадин : Симбол). –
242 стр. : илустр. ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке - монографије” ; бр. 22)
Тираж 100.
ISBN 86-7892-024-6

а) Хомолошка алгебра

(из садржаја)
Секвенце које се користе као маркер представљају основу синхронизације на нивоу рама: подсегменти синхронизације су држање и  успостављање;  основу успостављања чини процесс претраге а оба подсегмента се описује дијаграмима стања. Срж ове монографије чини низ потпуно оригиналних аналитичких израза, теорија И закључака који повезују секвенце, претрагу, синхронизацију и стања.
(из рецензије-from the reviews)
“ This monograph provides interesting insight into the thought processes behind the selection and evalution of sequences. The mathematical results are presented in an intuitive way, which makes them readily accessible even to a reader with little expertise in the area. The consideration of different criteria (number of errors, etc.) and the evaluation of different sequences under a variety of conditions put the work into a context whereby the reader can understand aspects of sequence selection for realistic applications. The inclusion of sequences used in existing standards, which are shown to be generally suboptimal, provides a forthright example of the importance of this often-overlooked area of research.”
                                                                                                                      Dr. Tricia Willink Communications Research Centre Canada
                                                                                                                      Adjunct Professor, University of Manitoba
“This monograph enhances the understanding of” Search, Sequences, Synchronization and States” aplplied to the problem of frame synchronization. The results are presented an an interesting original way. Comprehension is supported by numerous figures and graphical illustrations. Including scenarios with detection errors und the investigationsof sequences used in standards links the statistical analysis to practical applications and makes monograph valuable for communication engineers with less theoretical background. It is a bit written in the way of telling the story, which makes it a great pleasure to read.”
                                                                                                                      Dr. Werner Teich, University of Ulm
( о аутору)
Драгана Бајић рођена је 8. априла 1961. године у Београду где је завршила Електротехнички факултет, магистрирала и докторирала. Након догађања на Универзитету у Београду 1998-2000. прелази на Факултет техничких наука у Новом Саду. Сада је редовни профессор при Катедри за телекомуникације и обраду сигнала. Поред синхронизације која је њена основна преокупација и из које је објавила бројне радове у врхунским часописима, бави се теоријом заштитног кодовања ( такође бројни радови) и обрадом 1-Д биомедицинских сигнала, али најважнији су јој Марко (1990), Јована (1996) и Вукан (1996)

• Није могуће приказати слику.