394 Драган Симић „Е-логистика”


05.12.2013. - 09:40
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Е-логистика”

Аутори: др Драган Симић, доцент, Факултет техничких наука у Новом Саду
др Владета Гајић, редовни професор, Факултет техничких наука у Новом Саду

Рецезенти:
Проф. Зора Арсовски, ред. проф. Машинског факултета, Крагујевац
 Проф. Слободан Зечевић, ред. проф. Саобраћајног факултета, Београд

Издавач:
Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
Проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад

Штампање одобрио:

Савет за издавачко-уређивачку делатност Факултета техничких наука у Новом Саду

Председник Савета за издавачко-уређивачку делатност:

Др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду



CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
655.22(075.8)(076)

СИМИЋ, Драган
     Е-логистика / Драган Симић, Владета Гајић. - 1. изд. -
Нови Сад : Факултет техничких наука, 2013 (Нови Сад : ФТН,
Графички центар ГРИД). -  287 стр. : илустр.  ; 24 цм. -
(Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; бр. 394)
Тираж 100. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-507-8

1. Гајић, Владета [аутор]
а) Електронско пословање
COBISS.SR-ID 278632455



Извод из рецензије



... Стил писања уџбеника је јасан, разумљив и концизан, са великим бројем детаљно разрађених графичких приказа, прегледних табела, квалитетним објашњењима кључних аспеката у функционисању е-логистике. Аутори овим уџбеником дају значајан допринос подизању нивоа квалитета наставе као и укупном разумевању обухваћених тема у оквиру сложене проблематике е-логистике. Имајући у виду значај обрађене теме, као и недостатку стручне литературе из ове научне области, уџбеник може корисно послужити како студентима који изучавају овај предмет, као и стручњацима у привреди који се баве логистиком, логистичким информационим системима и е-пословањем.       
(Проф. Зора Арсовски)

... Имајући у виду да код нас и у свету стручна литература није бројна ис ове уско специфичне научне области, може се констатовати да уџбеник „Е-логистика” попуњава велику празнину у овој области и значи велики теоријски допринос, а има и велики практични значај за студенте саобраћајног профила.       
(Проф. Слободан Зечевић)

О ауторима



Драган Симић: Рођен је 1960. године у Новом Саду. Свој дугогодишњи (двадесетогодишњи) радни век у привреди провео је успешним привредним субјектима: Градском саобраћајном предузећу Нови Сад и Новосадском сајму а.д., а  на позицијама руководиоца и извршног директора за информационе технологије. Запослен је у звању доцента на Факултету техничких наука у Новом Саду, на департману за Саобраћај. Примарна област истраживања су примена информационих система у логистици, развој логистичких информационих система и математички оптимизациони модели у логистичким ланцима. Објавио је преко шездесет научно-стручних радова у међународним и домаћим научним часописима и конференцијама. Представник је Републике Србије у Међународној асоцијацији Интернатионал Федератион фор Информатион Процессинг (ИФИП) Осмог Техничког комитета за Информационе системе. Представник Републике Србије у међународној асоцијацији  Мацхине Интеллигенце Ресеарцх Лабс. Члан Програмских комитета преко 30 међународних Конференција. Рецензент више од 15 СЦИ научних часописа.

Владета Гајић: Редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду, рођен је у Доњој Бадањи 1945. године. Радио је у Заводима „Црвена застава” у Крагујевцу на радним местима: Директор РО „Застава транспорт”, Директор Дирекције логистике аутомобила и Заменик ген. директора “Застава аутомобили” за логистичку подршку производње. За остварене радне резултате 1988. године је одликован орденом рада са сребрним венцем. Поред обављања веома одговорних пословодних функција у предузећу, непрекидно се стручно усавршавао и лично учествовао у низу истраживачких и развојних пројеката.  утичући, на тај начин, на конкретну примену научних сазнања у привредним системима. Руководио је и био сарадник на преко 40 научно-истраживачких, развојних и примењених пројеката а резултати тих пројеката су примењени у преко 170 предузећа.  

 

  • Није могуће приказати слику.