389 Светозар Костић „Друмски саобраћајни терминали”

05.12.2013. - 09:06
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Друмски саобраћајни терминали”

Аутори: др Светозар Костић, дипл. инж. саоб.
др Бранко Давидовић, дипл. инж. саоб.
др Зоран Папић, дипл. инж. саоб.

Рецензенти: др Павле Гладовић, ред. проф. ФТН у Новом Саду
  др Нада Милосављевић, ред. проф. Саобраћајног факултета у Београду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
Проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад

Штампање одобрио: Савет за издавачко уређивачку делатност ФТН у Новом Саду

Председник Савета за издавачко-уређивачку делатност:
Проф. др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
656.1(075.8)

КОСТИЋ, Светозар
     Друмски саобраћајни терминали / Светозар Костић, Бранко
Давидовић, Зоран Папић - 1. изд. - Нови Сад : Факултет
техничких наука, 2013 (Нови Сад : ФТН, Графички центар
ГРИД). -  222 стр. : илустр.  ; 24 цм. - (Едиција “Техничке
науке - уџбеници” ; 389)
Тираж 250. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-502-3

1. Давидовић, Бранко [аутор] 2. Папић, Зоран [аутор]
а) Друмски саобраћај - Путнички терминали
COBISS.SR-ID 278051591

Из рецензије

Друмски саобраћајни терминали представљају писани материјал у коме се описује значај, врсте, начин функционисања, законска регулатива, саобраћајна и остала опрема неопходна за нормално функционисање терминала одређеног типа, а за неке типове терминала: начин избора елемената садржаја, израчунавање њиховог капацитета и препоруке за просторно димензионисање елемената садржаја терминала. Такође се обрађују услови за размештај елемената садржаја на расположивој локацији, који су неопходни за израду идејнотехнолошког решења терминала. У материјалу се посебно обрађују терминали у коме су предмет рада путници, а средства рада транспортна средства (терминали јавног путничког саобраћаја, аутобуски терминали), терминали у коме су предмет рада транспортна средства (терминали за одржавање возила, центри за технички преглед, терминали за снабдевање горивом, контролне станице, аутобазе за друмска возила и аутобазе за одржавање путеца – путне базе) и терминали у теретном саобраћају (терминали за стационирање возила и робни терминали).

О ауторима

Проф. др Светозар Костић рођен је 04.08.1949. године у Пљевљима, Црна Гора. Дипломирао је на Саобраћајном факултету Универзитета у Београду 1973. године, на одсеку за друмски и градски саобраћај. Магистрирао је 1983. године, а докторирао 1989. на истом факултету. Радио је као самостални истраживач у Институту за саобраћај и транспорт у Београду (1973-1975. г.) и Министарству унутрашњих послова Србије од 1975-1992. г. Од 1992. г. ради на Факултету техничких наука у Новом Саду, где је 1993. године постављен за шефа катедре за организацију, регулисање и безбедност саобраћаја. Аутор је преко 130 научно-стручних радова из области саобраћајне технике и безбедности саобраћаја. Поред 5 уџбеника, 3 монографије и више приручника, објавио је стотинак радова у посебним публикацијама, часописима и зборницима радова. Као аутор и руководилац учествовао је у изради преко 50 студија и пројеката из области друмског саобраћаја.

Проф. др Бранко Давидовић рођен је у Београду 16.11.1948. године, где је завршио основну и средњу школу. Дипломирао је на Саобраћајном факултету Универзитета у Београду 1975. год., на одсеку за друмски и градски саобраћај. Магистарску тезу одбранио је 10.06.1981. године, под насловом: Изучавање решења контејнерских терминала на примеру „Макиш-а". Докторску дисертацију одбранио је 25.04.1988. године. Свој радни век провео је у привреди и образовним институцијама. Објавио је више од 200 научних и стручних радова у земљи и иностранству. Учествовао је на великом броју међународних и стручних скупова.

Доц. Др Зоран Папић, рођен је 24.08.1965. године у Новом Саду. Дипломирао је 1992. године, на Саобраћајном одсеку, Факултета техничких наука у Новом Саду, где је одбранио и магистарску тезу, 1998.године. Докторску дисертацију одбранио је 2010. године. Аутор је већег број научних и стручних радова у часописима међународног и националног значаја, као и на научним и стручним скуповима у земљи и иностранству. Тренутно је шеф катедре за Друмске саобраћајне системе на Департману за саобраћај, Факултета техничких наука у Новом Саду.

• Није могуће приказати слику.