Предмет: Генерисање простора на основу слика (06 - IA017)

КатегоријаТеоријско-методолошки
Научна областРачунарска графика
МултидисциплинарнаДа

Програм се примењује од 01.10.2011..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Рачунарска обрада слика у инжењерској анимацијидада
Перспективадада

Предмети којима је предуслов предмет Генерисање простора на основу слика

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Методе 3Д дигитализациједада
Образовање у области метода за генерисање дигиталних просторних модела на основу фотографија и оспособљавање студената за коришћење основних компјутерских апликационих ИБМ софтвера.
Да стечена знања примењују у даљем процесу образовања као и у будућем професионалном раду.
Увод, дефинисање и појашњење ширих основних појмова генерисања простора на основу перспективних слика. Моделовање реалних струтктура, методе и типови. Фотограметрија, развој, типови - аријална и терестријална. Модели и текстуризација. План снимања, размера, ГСД, база и други параметри. Подесавања параметара фото апарата за фотограметијско снимање спрам услова. Примена плана снимања на практицним примерима.
Предавања и вежбе у рачунарској лабораторији. Консултације. Оцена испита се формира на основу предиспитних обавеза (графичких радова и похађања предавања и вежби) и успеха на завршном испиту. Да би стекао услов за полагање завршног испита студент мора да испуни најмање 35% предиспитних обавеза.
H. Zisserman, R. Zisserman, A. ZissermanMultiple view geometry in Computer Vision2000Cambridge University Press, CambridgeЕнглески
M. Kasser, Y. Egels, (ed.)Digital Photogrammetry2000Taylor&FrancisЕнглески
P.Zigmund3D Shape- Its unique place in Visual Perception2008MIT Press, LondonЕнглески
Графички раддада20.00