Предмет: Програмска подршка у телевизији и обради слике 1 (06 - RT50)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областРачунарска техника и рачунарске комуникације

Одсек за рачунарску технику и рачунарске комуникације

Програм се примењује од 01.10.2005..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Логичко пројектовање рачунарских система 2дада

Предмети којима је предуслов предмет Програмска подршка у телевизији и обради слике 1

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Програмска подршка у телевизији и обради слике 2дада
Овладавање пројектовањем архитектура за пријем телевизијског сигнала, физичка архитектура и одговарајућом програмском подршком.
Владање основним техникама пројектовање, и тестирање архитектура за пријемника ТВ сигнала. Стечена знања су основа за праћење наставне на стручним предметима који следе.
Увод (основи преноса слике). Елементи физичке архитектуре ТВ пријемника – основни елементи, релизација улазног степена ТВ пријемника (тунер, демодулатор), блока за дигитализацију, блока за обраду слике у дигиталном домену (SRC, NR, ZOOM, скалирање), блока за приказ слике (CRT, LCD, Плазма), реализација централно управљачке јединице, са делом за руковање подацима (VBI, CC, TTX). Елелемнти системске програмске подршке ТВ пријемника (OS, HAL, MICTOS), елементи програмске подршка за руковање улазним степеном (тунер, демодулатор), ТВ пријемника, излазним степеном, реализација програмске подршке за управљање звуком (MSP), програмска подршка за телетекст, спрега са корисником (даљински управљач и систем менија). Реализација алгоритама за дигиталну обраду телевизијске слике у реалном времену у програмабилним секевнцијалним мрежама (OCP 1.0, OCP 2.0, 3DComb).
Предавања. Туторијали. Аудиторне вежбе. Рачунарске вежбе. Консултације. Настава се изводи као блок настава из два дела. У првом делу блок наставе студенти слушају предавања из теорије у преподневном термину. У поподневном термину се изводе рачунарске вежбе. У другом делу блок наставе, студент израђује свој испитни рад.
В. Ковачевић, Н. Теслић, В. МихићПрограмска подшка у телевизији и обради слике 1, Скрипте2005Српски језик
Тестдада10.00
Домаћи задатакдада5.00