Предмет: Програмска подршка у телевизији и обради слике 2 (06 - RT56)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областРачунарска техника и рачунарске комуникације

Одсек за рачунарску технику и рачунарске комуникације

Програм се примењује од 01.10.2005..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Програмска подршка у телевизији и обради слике 1дада
Овладавање пројектовањем, реализацијом и тестирањем програмском подршком дигиталних TV пријемника
Оспособљеност за пројектовање, реализацију и тестирање програмске подршке дигиталних TV пријемника.
Реализација алгоритама за компресије слике програмском подршком и физичком архитектуром (MPEG 1/2/7/21, H.261/3/4, WMV). Реализација предикције вектора покрета програмском подршком и програмабилним секевенцијалним мрежама. Програмска подршка за представљање и обраду видео објеката. Програмска подшка дигиталне телевизије – DTV (стандарди за компресију TV слике, стандарди дигиталне телевизије - DVB, струкутра преноса, стандарди за компресију видео сигнала, аудио сигнала, руковање грешкама, елементи физичке архитктуре DVB пријемника, наменски процесори за дигиталну телевизију, програмска подршка дигиталне телевизије DVB)
Предавања. Туторијали. Рачунарске вежбе. Консултације. Настава се изводи као блок настава из два дела. У првом делу блок наставе студенти слушају предавања из теорије у преподневном термину. У поподневном термину се изводе рачунарске вежбе. У другом делу блок наставе, студент израђује свој испитни рад.
В. Ковачевић, Н. Теслић, В. МихићПрограмска подршка у телевизији и обради слике II, Скрипте2005Српски језик
Тестдада10.00
Домаћи задатакдада5.00