Редовни професор (академик) др Стеван Пилиповић


Недостаје слика

др Стеван Пилиповић

Редовни професор (академик)


Телефон021 458-136
E-mail
Академско звањеРедовни професор (академик)
Тренутно нема података о биографији запосленог!
НазивУ Установи
/

Диплома

Математичке науке

Природно-математички факултет

1973

Фамилија оператора на простору А'

Магистратура

Математичке науке

Природно Матеметички Факултет

1977

О неким просторима уопштених функција са становишта секвенцијалне теорије

Докторат

Математичке науке

Природно-математички факултет

1979

Критеријум продукцијеОпис
(М11) Истакнута монографија међународног значајаAtanacković T., Pilipović S., Stanković B., Zorica D.: Fractional Calculus with Applications in Mechanics: Vibrations and Diffusion Processes, London, ISTE - Wiley, 2014, ISBN 978-1-84821-417-0
(М11) Истакнута монографија међународног значајаAtanacković T., Pilipović S., Stanković B., Zorica D.: Fractional Calculus with Applications in Mechanics: Wave Propagation, Impact and Variational Principles, London, ISTE - Wiley, 2014, ISBN 978-1-84821-679-2
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиPilipović S., Prangoski B.: Anti-Wick and Weyl quantization on ultradistribution spaces, Journal de Mathematiques Pures et Appliquees, 2015, ISSN 0021-7824
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиAtanacković T., Pilipović S., Zorica D.: Properties of the Caputo-Fabrizio fractional derivative and its distributional settings, Fractional Calculus and Applied Analysis, 2018, Vol. 21, pp. 29-44, ISSN 1311-0454
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиPilipović S., Prangoski B., Vindas J.: On quasianalytic classes of Gelfand-Shilov type. Parametrix and convolution, Journal de Mathematiques Pures et Appliquees, 2018, Vol. 116, pp. 174-210, ISSN 0021-7824
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиPilipović S., Atanacković T., Janev M.: Non-linear boundary value problems involving Caputo derivatives of complex fractional order, Applied Mathematics and Computation, 2018, Vol. 334, pp. 326-342, ISSN 0096-3003
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиAtanacković T., Nedeljkov M., Pilipović S., Rajter-Ćirić D.: Dynamics of a Fractional Derivative Type of a Viscoelastic Rod with Random Exication, Fractional Calculus and Applied Analysis, 2015, Vol. 18, No 5, pp. 1232-1251, ISSN 1311-0454
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиPopović J., Spasić D., Tošić J., Kolarović J., Malti R., Mitić I., Pilipović S., Atanacković T.: Fractional model for pharmacokinetics of high dose methotrexate in children with acute lymphoblastic leukaemia, Communications in Non-linear Science and Numerical Simulation, 2015, Vol. 22, pp. 451-471, ISSN 1007-5704
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиPilipović S., Prangoski B.: Anti-Wick and Weyl quantization on ultradistribution spaces, Journal de Mathematiques Pures et Appliquees, 2015, ISSN 0021-7824
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиPopović J., Pilipović S., Atanacković T.: Two compartmental fractional derivative model with fractional derivatives of different order, Communications in Non-linear Science and Numerical Simulation, 2013, Vol. 18, No 9, pp. 2507-2514, ISSN 1007-5704
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиPopović J., Pilipović S., Atanacković T.: Тwo compartmental fractional derivative model with fractional derivatives of different order, Communications in Non-linear Science and Numerical Simulation, 2013, Vol. 18, No 9, pp. 2507-2514, ISSN 1007-5704
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиAtanacković T., Pilipović S., Zorica D.: Forced oscillations of a body attached to a viscoelastic rod of fractional derivative type, International Journal of Engineering Science, 2013, Vol. 64, pp. 54-65, ISSN 0020-7225
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиPilipović S., Teofanov N., Toft J.: Micro-local analysis in Fourier Lebesgue and modulation spaces. Part I, Journal of Fourier Analysis and Applications, 2011, Vol. 17, No 3, pp. 374-407, ISSN 1069-5869
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиVindas J., Pilipović S., Rakić D.: Tauberian theorems for the wavelet transform, Journal of Fourier Analysis and Applications, 2011, Vol. 17, No 1, pp. 65-95, ISSN 1069-5869
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиJanev M., Pilipović S., Atanacković T., Obradović R., Ralević N.: Fully fractional anisotropic diffusion for image denoising, Mathematical and Computer Modelling, 2011, Vol. 54, No 1-2, pp. 729-741, ISSN 0895-7177
(М21) Рад у врхунском међународном часописуVojnović I., Pilipović S., Aleksić J.: DEFECT DISTRIBUTIONS RELATED TO WEAKLY CONVERGENT SEQUENCES IN BESSEL TYPE SPACES $H_{\LAMBDA}^{-S,P}$, Mediterranean Journal of Mathematics, 2018, Vol. 15, ISSN 1660-5446
(М21) Рад у врхунском међународном часописуPilipović S., Jakšić S., Maksimović S.: An algebraic approach to tempered ultradistributions, Journal of Mathematical Analysis and Applications, 2018, Vol. 466, No 1, pp. 927-935, ISSN 0022-247X
(М21) Рад у врхунском међународном часописуPilipović S., Jakšić S., Prangoski B.: G-type spaces of ultradistributions over R-+(d) and the Weyl pseudo-differential operators with radial symbols, Revista de La Real Academia de Ciencias Exactas Fisicas Y Naturales Serie A-Matematicas, 2017, Vol. 111, No 3, pp. 613-640, ISSN 1578-7303
(М21) Рад у врхунском међународном часописуAtanacković T., Janev M., Pilipović S., Zorica D.: Euler-Lagrange equations for Lagrangians containing complex order fractional derivatives, Journal of Optimization Theory and Applications, 2017, Vol. 174, pp. 256-275
(М21) Рад у врхунском међународном часописуKonjik S., Atanacković T., Pilipović S., Janev M.: Wave equation for generalized Zener model containing complex order fractional derivatives, Continuum Mechanics and Thermodynamics, 2016, ISSN 0935-1175, UDK: 10.1007/s00161-016-0548-4
(М21) Рад у врхунском међународном часописуTeofanov N., Pilipović S., Rakić D., Vindas J.: The wavelet transforms in Gelfand-Shilov spaces, Collectanea Mathematica, 2016, Vol. 67, No 3, pp. 443-460, ISSN 0010-0757
ЗвањеУжа научна областВисокошколска установаДатум избора
Редовни професор (академик)Анализа и вероватнићаУниверзитет у Новом Саду02.03.1988.
Редовни професорАнализа и вероватнићаУниверзитет у Новом Саду01.03.1988.
Ванредни професорМатематикаПриродно-математички факултет01.01.1985.
ДоцентМатематикаПриродно-математички факултет01.01.1980.
АсистентМатематикаПриродно-математички факултет01.01.1973.