Архива вести
Претрага вести
Месец

18.11.2013. - 07:39
Пројекти додељени младим и перспективним истраживачима ФТН-а

У оквиру шестог позива програма TEMPUS IV Универзитет у Новом Саду пријавио је 15 координаторских и 58 партнерских пројеката, што представља рекордан број пријава поднетих на нашем универзитету када је TEMPUS програм у питању. Извршна агенција Европске комисије за праћење програма у области образовања, културе и медија је одобрила реализацију и доделила средства за укупно 171 пројекат, од којих три координаторска пројекта са Универзитета у Новом Саду чију ће реализацију Европска комисија финансирати у наредне три године. Факултет техничких наука добио је два пројекта где су руководиоци доц. др Жељко Текић са Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент и Владимир Тодоровић, шеф Службе за међународну сарадњу ФТН-а и докторанд на Индустријском инжењерству....

17.10.2013. - 10:43
Центар за предузетништво младих

Мисија Центра за предузетништво младих је јачање предузетничке културе и подизање свети о значају предузетништва међу младима на Универзитету у Новом Саду, првенствено на Факултету техничких наука, стимулисање практичног предузетништва, креативности и иновативности студената и обезбеђивње одговарајућих знања, вештина, информација и свих других видова подршке које ће им олакшати започињање сопственог бизниса.

У нашој визији Центар ће бити мотиватор и инспиратор нових пословних идеја међу високо образовном омладином, тачка ослонца и додатне едукације у процесу стварања предузећа заснованих на знању.

Циљ Центра за предузетништво младих је да обезбеди подршку младим људима, пре свега студентима, у започињању сопственог бизниса, кроз:

• консалтинг, тренинг и обуку у области предузетништва и менаџмента малих предузеће,
• повезивање са пословним партнерима и изворима финансија,
• проверу бизнис идеје кроз такмичење бизнис планова,
• бизнис инкубатор за компаније креиране од стране студената.

Заједно ове четири компоненте чине оставрив пут од подршке идеји до стварања успешног бизниса.

Кључ успеха:

- Стимулисање предузетничког духа код младих пружајући им неопходно знање, модерне и добро опремљене просторе за рад и започињање бизниса,
- Пружање консултатнских услуга за све видове креирања и вођења успешног пословања,
- Подршка покрајинских и републичких институција, као и европских фондова,
- Коришћење добре праксе развијене у региону и умрежавање.

Радни тим чине професори, асистенти и студенти. Центар је одабрао мултидисциплинаран приступу и у његов рад ће бити укључени наставници и сарадници са свих департмана, али и других факултета у оквиру Универзитета. Радом центра руководи доц. др Жељко Текић.