Предмет: Енглески језик за инжењере 1 (06 - EJEI1)

КатегоријаАкадемско-општеобразовни
Научна областЕнглески језик

Департман за опште дисциплине у техници

Програм се примењује од 01.10.2005..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Енглески језик - напредни средњидада

Предмети којима је предуслов предмет Енглески језик за инжењере 1

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Енглески језик за инжењере 2дада
Овладавање најзначајнијим терминима везаним за струку и усмерење. Развијање стратегија за разумевање текста на страном језику. Оспособљавање за читање и разумевање оригиналних енглеских текстова из различитих извора везаних за бројне аспекте и области електротехнике. Развијање усмене и писмене комуникације везане за ове теме уз коришћење адекватног вокабулара и сложенијих реченичних конструкција.
Студенти поседују широк вокабулар термина везаних за област студирања. Могу да прате разноврсну литературу из ове области и комуницирају о тим темема на енглском језику користећи термине и реченичне конструкције карактеристичне за језик њихове будуће струке.
Обрада савремених стручних текстова на енглесконм језику везаних за различите аспекте и области електротехницке струке. Развијање стратегија за разумевање стручног текста као сто су: skimming, scanning, comparing sources, using context, using background knowledge итд. Овладавање најчешћим терминима везаним за струку и усмерење. Усвајање језичких функција као што су: поређење, класификовање, исказивање сврхе или функције, описивање саставних делова, узрочно последичних веза и сл. Најчешћи префикси, суфикси, сложенице и колокације. Пасивне конструкције, партиципске конструкције. Скраћене релативне реченице (активне и пасивне), скраћене временске реченице (активне и пасивне).
Акценат је на активности студената у току часа, њиховој интеракцији са наставником и међу собом. Користи се комуникатвни приступ у настави страних језика. Вежбања су конципирана тако да олакшавају и проверавају разумевање текста као и да увежбавају одговарајући вокабулар и остале карактеристичне особине језика струке. Нека од вежбања састављена су тако да подстакну студенте да, користећи шире познавање области коју студирају, кроз коментаре и објашњења, додатно увежбавају своје језичке способности.
John EastwoodOxford Practice Grammar, Intermediate2006OUPЕнглески
Eric Glendinning, John McEwanOxford English in Electronics1993OUPЕнглески