Предмет: Увод у инжењерство информационих система (17 - IZOO09)

КатегоријаАкадемско-општеобразовни
Научна областИнформационо-комуникациони системи

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 07.03.2014..

Предмети којима је предуслов предмет Увод у инжењерство информационих система

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Пословни информациони системидане
Пројектовање база податакадада
Безбедност и сигурност информационих системадада
Системи за подршку планирању пословних ресурсадада
Циљ предмета је упознавање студената са основама инжењерства информационих система и разумевање значаја и примене савремених информационих система у организацијама. Студенти ће овладати знањем о основним концептима информационих система и интердисциплинарној природи области инжењерства информационих система. Посебан акценат је на разумевању значаја системског и холистичког приступа инжењерству информационих система, као и на диверзитету домена примене информационих система.
Након одслушаног предмета и положеног испита, студенти ће стећи знања неопходна за разумевање значаја савремених информационих система у организацијама, подобласти информационих система и њиховој међузависности. Студенти ће стећи практична знања и компетенције која се тичу информационих система.
У оквиру предмета ће се обрађивати основни концепти: инжењерства техничких система, рачунаром подржаног пројектовања производа, софтверског инжењерства, развоја вишеслојних апликација, сервисно оријентисане архитектуре система, пројектовања и система база података, пословних информационих система, ERP система, система пословне интелигенције, веб оријентисане и мобилне технологије.
Настава предавања је аудиторна и подразумева примену најсавременијих дидактичких средстава и метода. Настава вежбања се у целини изводи у специјализованим вежбаоницама са рачунарском подршком.
Pfleeger, S.L.Software Engineering : Theory and Practice2001Prentice-Hall, New YorkЕнглески
Ристић, С. и др.Увод у инжењерство информационих система2018Факултет техничких наука, Нови СадСрпски језик
Johannesson, P., Sodrestorm, E.Information Systems Engineering2008IGI GlobalЕнглески
Reiner, K., Cegielski, C.Introduction to Information Systems2012Amazon.comЕнглески