Предмет: Енглески језик за инжењере 2 (06 - EJEI2)

КатегоријаАкадемско-општеобразовни
Научна областЕнглески језик

Департман за опште дисциплине у техници

Програм се примењује од 01.10.2005..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Енглески језик за инжењере 1дада

Предмети којима је предуслов предмет Енглески језик за инжењере 2

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Енглески језик - основни вишинеда
Даље овладавање терминима везаним за струку и усмерење и развијање способности за разумевање текстова из различитих извора. Усвајање сложених реченичних структура које су карактеристичне за језик струке.
Студенти поседују одредјени фонд речи које су присутне у научно техничком дискурсу и могу адекватно да их користе. Способни су да прате литературу везану за своју обалст студирања, као и различите друге облике техничке комуникације: упутства, брошуре, извештаје и сл. У комуникацији са колегама могу да разумеју и да користе типичне конструкције, колокације итд.
Обрада стручних текстова на енглеском језику и других облика техничке комуникације и анализа њихових карактеристика. Проширивање фонда стручних речи уз усвајање најчешћих скраћеница. Настајање и тумачење скраћеница. Употреба модалних глагола и неких фразалних глагола. Употреба инфинитива. Употреба –ing клаузе за изражавање резултата радње.
Настава је организована око обраде одредјеног броја текстова везаних за струку. Студенти у току часа поред традиционалних вежби везаних за проверу разумевања решавају и одредјени број задатака користећи тзв. task based approach. Кроз комуникацију се увежбавају карактеристичне конструкције, изрази, фразални глаголи итд.
A.J. HerbertThe Structure of Technical English (odabrana poglavlja)1989LongmanЕнглески
E. and N. GlendinningOxford English for Electrical and Mechnaical Engineering (odabrana poglavlja)2001OUPЕнглески
Група аутораOxford English - Serbian Dictionary2006OUPЕнглески
John EastwoodOxford Practice Grammar Intrmediate2006OUPЕнглески