20 нових стипендија за четврту генерацију Vip студената

25.11.2010. - 00:00
Конкурс за четврту генерацију стипендиста компаније Vip mobile у оквиру пројекта „Буди Vip студент” отворен је 24. новембра и трајаће до 31. децембра 2010. године. Најбољих 20 академаца и ове године ће добити атрактивне награде прилагођене њиховим потребама и прилику да стекну и усаврше своје знање из области телекомуникација у Випу. Стипендисте очекују плаћена двомесечна летња пракса у Випу, нотебоок рачунар HP Pro Book 4520 с, смарт телефон HTC Wildfire са 15.000 динара кредита, три едукативна soft-skills семинара у оквиру Vip клуба, предавање стручњака Телеком Аустриа Групе у оквиру ТАГ клуба, као и менторство менаџера Випа током праксе и даљег школовања на мастер студијама.

Све информације о пројекту и формуларе за пријављивање студенти могу да преузму на сајту www.jasamvip.rs.
Право учешћа на конкурсу имају редовни студенти завршних година основних студија Електротехничког (Техничког), Математичког, Саобраћајног, Економског, Машинског и Факултета организационих наука Универзитета у Београду и сродних факултета државних Универзитета у Нишу, Новом Саду и Крагујевцу. Списак свих факултета са правом учешћа налази се на интернет презентацији пројекта. Од кандидата се очекује минимална просечна оцена 8 на студијама у току пријављивања, одлично знање енглеског језика и познавање рада на рачунару, као и упис мастер студија у академској 2011/2012 години.

Процес селекције организован је кроз три елиминационе фазе. У првој фази кандидати су у обавези да пошаљу ЦВ и одговоре на три постављена питања на енглеском језику. Такође је неопходно приложити потврду факултета да је кандидат у школској 2010/2011. години уписан у завршну годину основних академских студија, са наведеном укупном просечном оценом из претходних година студија. У други круг пролази 60 студената са којима ће бити обављени индивидуални интервјуи, када се прави селекција 40 кандидата који пролазе у трећи, финални круг. Након завршног викенда, стручни жири ће крајем марта 2011. године одабрати нових 20 Вип стипендиста.

У протекле три године, Vip стипендијама је награђено 60 студената, од којих је њих 11 данас запослено у Випу.