Студент ФТН освојио награду на међународном конгресу

30.11.2010. - 00:00
Немања Ковинчић, студент докторских студија на Департману за Техничку механику и дизајн у техници ФТН, добио је прву награду за најбољи рад студента докторских студија на конгресу у Шпанији. Скуп је одржан од 18.-20.10.2010. у граду Бадахоз, Шпанија, и бавио се теоријом и применама извода произвољног реалног реда (традиционално фракциони изводи) како за обичне тако и за парцијалне диференцијалне једначине. Сам рад је урађен са менторима проф. др Драганом Данкуцем са катедре за Оториноларингологију Медицинског факултета Универзитета у Новом Саду и проф. др Драганом Спасићем са катедре за Техничку механику Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду и део је докторске дисертације која се ради у оквиру пројекта Министарства (Евиденциони број: 144019) “Савремени проблеми механике деформабилног тела” под руководством Академика Теодора Атанацковића.

На скупу је учествовало 25 земаља, а 5 студената докторских студија је номиновано за награду за најбољи рад. По мишљењу комитета за оцену рад Немање Ковинчића је најбоље оцењен.

• Није могуће приказати слику.