Успех студената ФТН-а на конкурсу за рад у програмском пакету Autodesk Inventor

28.12.2010. - 00:00
На традиционалном конкурсу „Петар Дамјановић“ који се већ четврту годину расписује у организацији фирме „ОСА Рачунарски инжењеринг“ из Београда, учествовали су са својим радовима и студенти треће године машинства са Департмана за механизацију и конструкционо машинство Мирко Вучковић, Никола Новић, Иван Кнежевић и Јовица Сурчински.

На конкурсу је биран најбољи рад из области израде техничке документације за машине, уређаје и носеће металне конструкције са програмским пакетом Autodesk Inventor. Задатак за све учеснике на конкурсу је био да на најбољи начин повежу креативно и продуктивно у програму Autodesk Inventor, што омогућава припрему конкурентног производа за пласман на тржиште у најкраћем року.
Међу више од 30 пријављених студентских радова са машинских факултета и виших школа из Србије, Комисија је за финале изабрала шест најбољих радова. Као изузетан успех треба истаћи да су у групу од шест финалиста изабрана 4 наша студената. Како је прописано правилима конкурса у категорији студената је додељена само прва награда. У изједначеној конкуренцији, прву награду је освојио наш студент Мирко Вучковић. Осим пригодних диплома које су додељене свим финалистима, новчана награда за освојено прво место је износила 1000 еура.

Наши студенти, финалисти конкурса, су основни део својих радова, као обавезне задатке, израдили користећи програм Autodesk Inventor у оквиру основних академских студија Департмана за механизацију и конструкционо машинство на предмету Пројектовање рачунаром који се изводи под руководством проф. др Јована Владића и асистента мр Драгана Живанића.
Препознавши значај и вредности овог конкурса, који подстиче студенте да унапреде своје образовање и прате светске трендове у овој области, од ове године награда “Петар Дамјановић” је под покровитељством Министарства просвете Републике Србије.

Није могуће приказати слику.