Politecnico di Milano додељује 100 стипендија за Мастер студије

18.02.2011. - 00:00
Студије почињу у октобру а рок за слање пријава је 28. фебруар. Докуметација која се шаље поштом треба да буде послата до 04. марта, док је сертификат знања језика потребно доставити до 15. марта.

Поред студијских програма који стартују у октобру постоји и могућност уписа на мартовски семестар. За упис на летњи семестар рок за слање пријава отворен од половине августа до краја септембра.
Право уписа на мастер студије, као и право на стипендију, имају сви студенти који поседују бацхелор или мастер диплому са претходно завршених студија (мин. 180 ECTS), или уверење са факултета да ће диплому стећи пре одласка на студије у Милано.
На универзитету Политецницо ди Милано постоје 32 програма Мастер оф Сциенце:

   www.polinternational.polimi.it/what/prospective-students/course-catalogue/course-level/master/

   Примљени кандидати којима не буде одобрена стипендија нити буду ослободјени од плаћања школарине, могу се уписати на мастер уз плаћање школарине у износу од 3300€ годишње.

   Према последњим истраживањима (Piepoli, 2010), 70% дипломираних студената на Политецницо ди Милано налази посао у року од три месеца, а 90% у року од шест месеци. Специјализовани “Career Service” центар одржава контакте са светом индустрије и бизниса, нудећи дипломцима преко 200 пословних понуда месечно.
   Међу студентима овог факултета били су и Giulio Natta (добитник нобелове награде, изумитељ полyпропyлена), архитекта Renzo Piano, Govanni Battista Pirelli (оснивач компаније за производњу гума Pirelli) и дизајнер Gianfranco Ferre.
   Политецницо ди Милано је организован у 17 истраживачких сектора који сачињавају мрежу од 9 школа Техничких наука (Schools of Engineering), Архитектуре и Дизајна. Постоји 31 курс Bachelor of Science, 34 курса Master of Science (од тога 11 на енглеском језику), и преко 30 програма докторских студија. У складу са Европским системом образовања, настава је подељена на три основна нивоа:
   B.Sc. – Bachelor of Science (Основне студије)
   M.Sc. – Master of Science (Специјалистичке студије)
   Ph.D. – Doctoral Program (Докторске студије)

Politecnico di Milano стипендира студенте са високим просеком (преко 9) за укључивање у АСП програм интердисциплинарних курсева.

   www.polinternational.polimi.it/what/alta-scuola-politecnica-asp/

Alta Scuola Politecnica (ASP) је елитна факултетска установа за младе таленте која нуди најбољим студентима прилику да развију своје способности кроз серију иновативних студијских пројеката остварених у уској сарадњи са утицајним претставницима из света бизниса и владиних институција.

Студенти уписани на ASP ослободјени су плаћања школарине за Master of science студије на Politecnico di Milano, а уз то им је обезбедјен и бесплатан смештај у Милану току студија, као и финансијска сретства за развој пројеката. (за 2010/11 финансијска сретства износе око 2000€ по студенту).

   www.asp-poli.it

Више информација можете пронаћи на веб страници:
znanje.infostud.com/polimi

Канцеларија за међународну сарадњу ФТН