Позив за учешће на семинару о одрживом развоју и конкурсу пројектних идеја

09.03.2011. - 00:00

Студентска организација “AIESEC” која се бави развојем лидерства код младих по трећи пут организује пројекат “Одговорни млади – одржива будућност” који има за циљ едукацију младих о одрживом развоју и његовим аспектима, као и њихову активацију не би ли млади и сами почели да траже решења која утичу на решавање проблема одрживости нашег друштва. У оквиру пројекта “Одговорни млади – одржива будућност” расписан је конкурс пројектних идеја који траје од 10. фебруара до 1. априла 2011. са циљем да се младима од 18 до 27 година пружи могућност да утичу на проблеме из сва три аспекта одрживог развоја: еколошког, социјалног и економског. Најбоље пројектне идеје биће финансијски подржане од стране Цоца-Цоле Хеллениц и ЕПС-а, и реализоване уз помоћ компанија и “AIESEC”-а.

Као подршка свима који су заинтересовани за учешће на конкурсу, и не би ли се младима које генерално интересује одрживи развој као тема пружила могућност да о истом више науче, “AIESEC” у оквиру пројекта “Одговорни млади – одржива будућност” организује и семинар “Дан одрживог развоја” у просторијама Народне банке Србије, у Београду 10. марта 2011. са почетком у 10х, као и низ едукација на тему одрживости у Нишу, Крагујевцу, Новом Саду и Суботици. На семинару и поменутим едукацијама млади ће бити у прилици да сазнају више о еколошком, социјалном и економском аспекту одрживог развоја и пројектном менаџменту од стручњака из поменутих области који ће бити предавачи на семинару у Народној банци, и студенткиње из Бугарске, Марије Крастеве, која ће држати едукације ван Београда на енглеском језику.

Више информација о самом пројекту “Одговорни млади – одржива будућност”, конкурсу пројектних идеја и едукативним активностима, као и пријаве на сајту:

   www.odrzivimladi.org.rs

Едукација у Новом Саду ће бити одржана у петак, 11. марта на ФТН-у, у учионици АХ1 са почетком у 14 часова.