Пет студената Факултета техничких наука добитници Vip-ове стипендије

05.05.2011. - 00:00
Пет студената Факултета техничких наука добило је стипендије компаније “Vip mobajl” у оквиру пројекта “Буди Vip студент”. Награђени су студенти са одсека за Инжењерски менаџмент – Јован Мушкиња, Бојан Ђуричковић и Александар Млинар, студенткиња Саобраћаја – Соња Нешић и студент Електротехнике – Бошко Михић. Конкурс за четврту генерацију стипендиста компаније Vip mobile у оквиру пројекта “Буди Vip студент” успешно је завршен одабиром 20 Vip студената којима су 20. априла на свечаном пријему додељена признања. Најбољи академци добили су плаћену двомесечну летњу праксу у Vip-у, Acer notebook рачунар, смарт телефон HTC Wildfire са 15.000 динара кредита, три едукативна soft-skills семинара у оквиру Vip клуба, предавање стручњака Telekom Austria Grupe у оквиру TAG клуба, као и менторство менаџера Випа током праксе и мастер студија.
Vip стипендијама ове године је, поред студената Факултета техничких наука, награђено још дванаест студената Београдског универзитета, два студента Нишког универзитета и један студент универзитета у Крагујевцу.
Награде су студентима уручили Tanasis Kacirumpas, председник Управног одбора Vip-а, Јасна Матић, државна секретарка за Дигиталну агенду и Петра Штангл, извршни директор за маркетинг у Vip-у.
Студенти су пролазили кроз две фазе селекције да би на крају 40 најбољих ушло у финалну селекцију која се одржала почетком марта месеца у Ковачици. Кроз креативне радионице и интерактивне игре стручњаци су пратили и оцењивали понашање појединаца и тимова у различитим ситуацијама и процењивали њихове аналитичке способности, креативност, комуникативност, сналажљивост, лидерске особине, склоност ка тимском раду, реакције у конфликтним ситуацијама и способност за рад под стресом. Најважнији део финалне селекције је представљала израда “студије случаја” у оквиру које је требало осмислити начин промоције Виповог мобилног интернета међу студентском популацијом. Чланови стручног жирија, су оцењивали њихово познавање телекомуникација и других области које су презентовали, као и њихове презентацијске вештине и ниво познавања енглеског језика.

Пројекат “Буди Vip студент” компанија Vip mobile је покренула у новембру 2007. године, са циљем да инвестира у образовање и обликовање будућих експерата у области телекомуникација на тржишту Србије. Пројекат су од самог почетка подржали бивше Министарство за телекомуникације и информационо друштво (данас Министарство за културу, медије и информационе технологије), универзитети и факултети са правом учешћа у пројекту и бројних студентских организација. “Буди Vip студент” проглашен је за најбољи пројекат у категорији иновација на свечаној додели Европских награда за волонтирање запослених на националном нивоу, у организацији Форума пословних лидера и SMart Колектива. Вип је у четири генерације стипендиста уложио готово 500.000 евра. Такође је битно напоменути да је 13 Vip студената из претходне три генерације данас запослено у Vip-у.