НОВ КОНКУРС ЗА EM2 STEM ПРОГРАМ РАЗМЕНЕ СТУДЕНАТА

08.06.2011. - 00:00
У оквиру овог конкурса, могу се пријавити кандидати за размену на нивоу бацхелор,докторских и постдокторских студија, у трајању од 6-24 месеца.
Одабраним кандидатима це бити обезбедјена стипендија у висини од 1000, 1500 или 1800 евра месецно, у зависности од нивоа студија.
Студенти који добију STEM стипендију морају запоцети своју размену пре 31.децембра 2011.године.

Студенти Универзитета у Новом Саду могу конкурисати за размену на следецим универзитетима у ЕУ:

   United Kingdon (UK) – project coordinator
   Freie University Berlin, Germany (D)
   Lappeenranta University of Technology, Finland (FI)
   University of Limerick, Ireland (IE)
   University of Warsaw, Poland (PL)
   Wroclaw University of Technology, Poland (PL)
   University of Bucharest, Romania (RO)
   Technical University of Cluj-Napoca, Romania (RO)

Конкурс је отворен до 13. јула 2011. године, 12:00 GMT, по УК времену.

Специфичност мреже EM2-STEM је та да она није отворена за све области студирања, већ за дисциплине које припадају ИНЖЕЊЕРСКИМ НАУКАМА, ПРИРОДНИМ НАУКАМА, ТЕХНОЛОШКИМ НАУКАМА И ПРЕДУЗЕТНИШТВУ У НАУЦИ. Пријаве студената других дисциплина се могу узети у обзир уколико су наведени партнерски универзитети у могуцности да прихвате те студенте на размену.

Основне информације о EM2-STEM стипендијама могу се наци на сајту Универзитета у Новом Саду (www.uns.ac.rs), а сви детаљи и апликациона пријава се налазе на сајту самог програма:

   www.em2stem.eu