Пријаве за НОЋ ИСТРАЖИВАЧА 2011

27.06.2011. - 00:00
Организатори “Ноћи истраживача” ПОЗИВАЈУ истраживаче и научнике из Новог Сада, Суботице, Зрењанина, из Војводине и целе Србије да узму активно учешће у европском пројекту НОЋ ИСТРАЖИВАЧА 2011.

Ове године, Ноћ истраживача ће се одржати 23. септембра у Новом Саду, Зрењанину и Суботици. Концепт догађаја ће бити сличан прошлогодишњем, а да бисмо превазишли прошлогодишње резултате када је на само једној локацији у Новом Саду, током 9 сати у програму учествовало 163 истраживача – од редовних професора до студената докторских и мастер студија, а у њему уживало 9.000 посетилаца, ПОЗИВАМО ВАС да узмете активно учешће у Ноћи истраживача 2011.

Да бисте били део Ноћи истраживача потребно је да посетите наш веб сајт www.nocistrazivaca.rs и да до 15. јула пошаљете попуњену пријаву вашег пројекта уз кратак опис замишљених активности и потребног материјала.

Позив је отворен за све заинтересоване истраживаче, без обзира на њихово звање и место запослења. Најзанимљивији предлози ће бити одабрани и представљени на Ноћи истраживача 23. септембра 2011.

И више од тога! Реализација најзанимљивијих АЛИ до сада нереализованих експеримената и демонстрација ће бити и додатно финансијски подржана у укупном износу од 100.000 динара, при чему финасирање појединачних пројеката не би требало да пређе 15.000 динара, осим у веома специфичним и разумно оправданим случајевима.

БУДИТЕ ДЕО НАЈВЕЋЕ И НАЈЗАБАВНИЈЕ ПРОМОЦИЈЕ НАУКЕ И НАУЧНИКА НА СВЕТУ. УЧЕСТВУЈТЕ У НОЋИ ИСТРАЖИВАЧА 2011!

Универзитет у Новом Саду је и ове године добио FP7 “People” пројекат „Researcher’s night”. „Researcher’s night” – “Ноћ истраживача” представља највећу и најзабавнију промоцију науке и научника на свету. То је једнодневни спектакл који се одржава истог дана у целој Европи. Ове године „НОЋ ИСТРАЖИВАЧА“ биће одржана у Новом Саду, Зрењанину и Суботици, 23. септембра 2011. године.

Организатори: Факултет техничких наука, Природно математички факултет, Удружење студената електротехнике Европе – EESTEC LC Нови Сад, Креативно едукативни центар, Висока техничка школа струковних студија Суботица, Висока техничка школа струковних студија Зрењанин.
У 2010. години „Ноћ истраживача” је организована на 600 локација у 250 градова у 33 европске државе. Србија се 2010. године придружила овом великом пројекту и била једна од 33 земље у којој је организована „Ноћ истраживача”, а Нови Сад један од 250 градова у Европи и једини у Србији у коме је одржана ова манифестација. На само једној локацији у Новом Саду, у програму је уживало 9 000 посетилаца. Током 9 сати изведено је 45 експеримената и демонстрација, учествовало је 163 истраживача, одржано 5 такмичења, један концерт и представа за децу.

Све информације у вези са манифестацијом можете добити путем нашег сајта: www.nocistrazivaca.rs

Пратите најаве путем наше странице на Facebook-у: „НОЋ Истраживача – Србија“

• Није могуће приказати слику.