Златна медаља додељена ФТН-у на Тесла фесту

19.10.2011. - 00:00
На јубиларном 25. међународном фестивалу иновација, знања и стваралаштва „Тесла фест 2011” Факултет техничких наука је захваљујући својим експонатима освојио златну медаљу. Током три дана трајања ове манифестације многобројни посетиоци имали су прилике да се упознају са генијалним радовима наших студената. Студент мастер студија на студијском програму енергетика, електроника и телекомуникације Живадин Деспотовић представио је синхронизатор генератора на мрежу који је направљан под менторством проф. др Владимира Катића. Дипломирани инжењер – мастер Драган Драгичевић са Департмана за индустријско инжењерство и инжењерски менаџмент представио је свој мастер рад под називом „Дидактички аутоматизовани систем за монтажу синтер лежаја”, ментор овог рада је проф. др Стеван Станковски. Дипломирани инжењер – мастер мехатронике Дејан Ристић представио је робота који игра шах, а који је настао под менторством проф. др Бранислава Боровца.
Током трајања фестивала одржана је међународна конференција о иновацијама, а уприличена је и традиционална међународна трка голубова писмоноша на релацији Нови Сад – Бања Лука. На Тесла фесту учествовали су излагачи из Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске, Црне Горе, Румуније, Русије и Мађарске. Излагачи су били представници основних и средњих школа, факултета, компанија и организација, а појавио се и велики број самосталних проналазача.
У организовању Тесла феста учествовали су: Светска организација за интелектуалну својину „WIPO”, Завод за интелектуалну својину Републике Србије, Факултет техничких наука и Савез проналазача Војводине.

Није могуће приказати слику.

(1)