2011 OISTAT Education Commission Meeting

03.11.2011. - 00:00
2011 OISTAT Education Commission Meeting на тему: “Education in the field of theatre technology and management – programs and new trends”, биће одржан на Факултету техничких наука у Новом Саду од 4. до 6. новембрА 2011. године. С.Цен (Центар за сценски дизајн, архитектуру и технологију) на челу са професором др Радивојем Динуловићем у сарадњи са Универзитетом у Новом Саду, Факултетом техничких наука и Департманом за Архитектуру и урбанизам организује међународни састанак Комисије за образовање (EDUCOM), Међународне организације сценографа, позоришних архитеката и техничара (OISTAT). Састанку ће присуствовати чланови ове организације из 20 земаља, који ће се бавити разменом искустава у едукацији из области сценског дизајна, архитектуре и технологије. Чланови организације су истакнути стручњаци, уметници, предавачи и теоретичари спектакла и сценског догађаја.

Позивају се сви студенти и наст?вници заитересовани за питања сценског дизајна, односа сценског и јавног простора, сценске технологије и техничког и уметничког обликовања јавних простора и јавних догађаја, да присуствују отвореним презентацијама и упознају се са искуствима признатих стручњака из различитих делова света и са образовним праксама у различитим земљама.

Отварање скупа и презентације отворене за јавност одржаће се према следећем распореду:

Петак 4.11.2011. године – Свечана сала ФТН

   09:30-12:30 Panel presentations and discussion under the main theme
   EDUCATION IN THE FIELD OF THEATRE TECHNOLOGY
   AND MANAGEMENT – PROGRAMS AND NEW TRENDS
   with presenters from OISTAT and Serbia
   Introduction speeches
   Радивоје Динуловиц, Host, President OISTAT Serbia
   Marina Raytchinova, Chair of OISTAT Edu Com
   10:45 – 11:15 Coffee Break
   11:15 – 12:30 Presentations

Субота 5.11.2011. године – Амфитеатар АХ1