Наградни конкурс за аматерску кратку форму едукативног филма

11.01.2012. - 00:00
Институт за јавно здравље Војводине расписује конкурс за израду аматерске кратке форме едукативног филма „Супстанцу на дистанцу“ за све ученике седмих и осмих разреда основних школа, средњих школа и студенте факултета Универзитета у Новом Саду, снимљен аматерском камером, фотоапаратом или мобилним телефоном. Тема филма је преношење поруке против злоупотребе дрога, „од младих ка младима“.
Конкурс се одвија у оквиру активности пројеката „Супстанцу на дистанцу“ који Институт за јавно здравље Војводине реализује под покровитељством Градске управе за здравство Града Новог Сада, у сарадњи са Комисијом за боррбу против дрога Града Новог Сада и удружењем гарађана Chill Out из Новог Сада.
Аутори треба да буду млади, узраста 13-27 година. Радови треба да буду снимљени аматерском камером, камером фотоапарата или мобилног телефона, у трајању до 3 минута. Радове достављати на DVD-носачу филмског записа до 29. фебурара 2012. године, заједно са обрасцем за пријаву (у прилогу), на адресу: Институт за јавно здравље Војводине, Центар за промоцију здравља, Футошка 121, 21000 Нови Сад, са назнаком „За наградни конкурс“. Текст конкурса налази се и на интернет адреси Института.
Одабир и категоризацију награда обавиће стручни жири, у саставу представника Института за јавно здравље Војводине, Комисије за борбу против дрога Града Новог Сада и удружења гарађана Chill Out.
Конкурсне награде се додељују у три узрасне категорије (ученици VII и VIII разреда основне школе, ученици средње школе и студенти) а додела награда биће уприличена крајем марта 2012. године.
Награде су аматерске камере и фотоапарати. Награђени филмови биће снимљени на заједничком DVD-носачу филмског записа на којем ће се налазити и стручно-рецензирани едукативни филм „Супстанцу на дистанцу“, намењен младима узраста од 13 до 18 година.
ИНСТИТУТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ ВОЈВОДИНЕ