Студент ФТН-а победио на такмичењу Ener-Supply video competition

08.02.2012. - 00:00
Бојан Тробок, студент Факултета техничких наука, смер Електроенергетски системи, победио је на такмичењу “Ener-Supply video competition” које је организовала ЕУ са циљем промоције штедње енергије и обновљивих извора.

“Ener-Supply video competition” је такмичење које је организовала Европска унија са циљем промоције штедње енергије и обновљивих извора. Потребно је било у кратком временском периоду (1.5-3.5 минута) направити филм који има јасну и снажну поруку о значају наведених тема.
Победничка екипа је направила филм о штедњи енергије и кроз једноставан пример показала како прекомерно трошење електричне енергије (остављање укључене сијалице у тренуцима када нам она није потребна) преко низа ланчаних реакција изазива негативне глобалне промене. На тај начин акценат је стављен на индивидуалну одговорност за прављење промена.