Стипендије Universities of the Coimbra Group за младе истраживаче

08.03.2012. - 00:00
Стипендије “Universities of the Coimbra Group” су намењене младим истраживачима високошколских установа са простора бивше СФРЈ и СССР са циљем да им помогну у бољем истраживању које спроводе на својим институцијама као и да успоставе нове академске контакте. У поменуту групу универзитета спадају: University of Turku, University of Tartu, University of Siena, University of Salamanca, University of Poitiers, University of Padova, University of Leuven, University of Jena, University of Istanbul, Alexandru Ioan Cuza University of Iaşi, University of Heidelberg, University of Groningen, University of Graz, University of Granada, University of Geneva, Abo Akademi University.

Право пријаве имају кандидати до 35 година старости који су на докторским или пост-докторским студијама и у оквиру пријаве могу изабрати само један универзитет. Предвидјено време студијског истраживачког боравка је до 3 месеца а висина месечне стипендије износи 900 eura.

Rok za prijavu je 19. Mart 2012. godine.
Za više informacija posetiti sajt www.coimbra-group.eu/sp/ ili kontaktirati Anna Quici (quici@coimbra-group.eu)