Конкурс за доделу 2 стипендије за студије у Француској

15.03.2012. - 00:00
Компанија Tigar Tyres, филијала Michelin Групе и Француски институт у Србији оглашавају конкурс за подношење пријава за 2 стипендије у трајању од 10 до 12 месеци које омогућавају финансирање студија у Француској на нивоу мастер 2, а намењене су студентима који желе после студија да се запосле у групи Michelin. Стипендије су предвиђене за следеће профиле :

   Стипендија која се додељује за положај менаџера у производњи
   Стипендија која се додељује за положај руководиоца у служби за људске ресурсе

Изабрани кандидати ће по завршетку студијског програма започети рад у компанији Tigar Tyres у Пироту. Биће им омогућено напредовање у каријери као и обављање других задужења у групи Michelin у Француској или у другим фабрикама.

Француски институт ће изабраним кандидатима доделити стипендију која ће им омогућити добијање статуса стипендисте Владе Француске, покрити трошкове социјалног осигурања и уписа на факултет. Часови француског језика биће омогућени за студенте који немају одговарајући ниво. Компанија Michelin ће сносити трошкове издржавања у Француској ( станарина, храна, превоз ).
Француски институт у Србији и компанија Tigar Tyres ће заједно дефинисати листу студијских програма на које ће студенти моћи да конкуришу. Паралелно са процедуром селекције кандидата студенти ће бити у обавези да самостално обаве упис на жељени студијски програм у Француској.
Кандидати који су заинтересовани да се пријаве за једну од стипендија могу да пошаљу CV и мотивационао писмо до 19. марта 2012. године, а особа за контакт је Весна Адамовић, vesna.adamovic@institutfrancais.rs

Све информације мозете да пронадјете на сајту : www.institutfrancais.rs