Избори за студентски парламент ФТН и УНС

04.05.2012. - 00:00
У складу са Пословника о раду Студентског парламента Факултета техничких наука, чланом 85. Статута Факултета техничких наука и чланом 56. Закона о високом образовању Републике Србије, донета је одлука о расписивању избора за студентски парламент Факултета техничких наука и Универзитета у Новом Саду. Последњи рок за предају кандидатура је 17. мај 2012. године у 12h.

Услов за подношење кандидатуре је да је кандидат студент који је уписао одговарајућу годину студија у школској години у којој се избор врши и да није дисциплински кажњаван на Факултету.

Кандидатуре се подносе у канцеларију студента продекана Александра Софића (први спрат, поред шалтера за студентске стипендије и кредите) и морају да садрже:
1. биографију и фотографију кандидата и
2. 50 потписа студената департмана (за парламент Факултета), односно 50 потписа студената Факултета (за парламент Универзитета).

Студент се може кандидовати и за парламент Факултета и парламент Универзитета, и у том случају дужан је да преда 2 формулара са по 50 потписа. Сваки студент има право да подржи потписом онолико кандидатура за факултетски парламент колико се представника бира са његовог Департмана/Смера, а 5 кандидатура за парламент Универзитета. Број чланова Студентског парламента са Департмана је следећи: Индустријско инжењерство и менаџмент 5, Електроника, енергетика и телекомуникације 4, Рачунарство и аутоматика 4, Саобраћај 4, Графичко инжењерство и дизајн 3, Машинске струке 3, Архитектура и урбанизам 3, Грађевинарство 3, Инжењерство заштите животне средине 2, Мехатроника 1.
Након истека предвиђеног рока кандидатуре ће бити прегледане ради утврђивања њихове потпуности и биће истакнуте листе кандидата.

Текст овог конкурса биће истакнут на заједничкој огласној табли, огласним таблама департмана, Студентског парламента и студентских организација. Делови кандидатура биће такође јавно истакнути након истека рока за њихову предају. Избори ће бити одржани 31. маја 2012.