Конкурс BE COOL BE A BUDDY

15.05.2012. - 00:00
Канцеларија за међународну сдарадњу, Универзитета у Новом Саду расписује конкурс “BE COOL BE A BUDDY”. Уколико желиш да будеш део Buddy Network-мреже студената волонтера који пружају подршку страним студентима који студирају на Универзитету у Новом Саду, овај конкурс је права ствар за тебе!
Задатак “buddy“ студента је да по потреби буде на располагању страном студенту пре његовог доласка у Нови Сад, да га упозна са универзитетским кампусом, градом и да му буде морална подршка у новој средини. Бити buddy је изузетна прилика за дружење, упознавање нових култура, вежбање страног језика, учествовање у бројним активностима као и за стицање новог искуства.

Услови за пријаву:

   статус студента основних, мастер или докторских студија на неком од факултета Универзитета у Новом Саду
   добро познавање рада на рачунару и редовно коришћење електронске поште
   комуникативност и одговорност
   спремност да се одвоји време (бар једном недељно) и посвети страном студенту.
   Пријавну документацију (CV и мотивационо писмо на енглеском језику, уверење о статусу студената: уверење са факултета или фотокопија прве странице индекса и странице са последњим овереним семестром) доставити поштом или лично до 22.маја на следећу адресу:
   Универзитет у Новом Саду

   Канцеларија за међународну сарадњу
   Трг Доситеја Обрадовића 5 (Кула ФТН-а, ИВ спрат),
   21000 Нови Сад

   ИЛИ e-mailom на: ivana_djokvucic@uns.ac.rs
   Додатне информације се могу добити путем наведеног маила.

   Будимо добри домаћини и пружимо подршку страним студентима како би се што
   боље снашли у новој средини и искусили прави студентски живот у Новом Саду.