Одржана студентска конференција на тему обновљивих извора енергије

07.06.2012. - 00:00
У петак, 01.06.2012. године у Свечаној сали Факултета техничких наука у Новом Саду, по први пут у Србији одржана је студентска конференција на тему обновљивих извора енергије у оквиру пројекта „Изазови обновљивих извора енергије – Alternative Power Thinking“.

Овај пројекат је реализовала струковна студентска организација IEEE </енг>Студент Бранцх</енг> Нови Сад са подршком IEEE фондације (Institute of Electrical and Electronics Engineers), Градске управе за заштиту животне средине – Град Нови Сад, Факултета техничких наука као и Универзитета у Новом Саду.

Основни циљ пројекта „Изазови обновљивих извора енергије – Alternative Power Thinking“ је ширење свести међу младима о видовима и потреби коришћења алтернативних извора енергије као и промовисање инжењерских наука као и високог образовања уопште. Уједно, пројекат подстиче истраживачки рад младих којима је пружена шанса да учествују на конкурсу на тему обновљивих извора енергије.

Најбољи на конкурсу су освојили вредне награде:

   Прво место на освојила је Исидора Радевић из Гимназије “Жарко Зрењанин” у Врбасу.
   Друго место је освојио Дарко Марковић из Електротехничке школе “Михајло Пупин” у Новом Саду.
   Треће место је освојила Ана Кнежевић из Гимназије “Исидора Секулић” у Новом Саду.

У нашим настојањима да на што бољи начин приближимо младима тему обновљивих извора енергије, велику подршку смо нашли у следећим институцијама, које су такође учествовале на конференцији:

   Факултет техничких наука у Новом Саду,
   Универзитет у Новом Саду, IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers),
   Покрајински секретаријат за образовање,
   Електровојводина,
   Центар за обновљиве изворе и квалитет електричне енергије,
   Централно-европски форум за развој,
   Асоцијација потрошача Србије,
   Републичка агенција за енергетску ефикасност,
   Градска управа за заштиту животне средине

На Конференцији је такође потписан Меморандум о сарадњи компаније „Елецтраwиндс“ и Факултета техничких наука у Новом Саду.

Надамо се да ће у будућности ова конференција постати традиција, како Факултета техничких наука, тако и Универзитета у Новом Саду и да ће покренути друге младе људе да наставе са школовањем и интелектуалним развојем, како би са свешћу о заштити животне средине преузели свој део одговорности за свет око нас

Није могуће приказати слику.