Програм студентске праксе у канцеларији за међународну сарадњу Универзитета у Новом Саду

16.08.2012. - 00:00
У склопу Програма радне праксе у службама Универзитета у Новом Саду, Канцеларија за међународну сарадњу УНС-а отвара ову могућност за једног практиканта/практиканткињу на период од 5 месеци: од 15. септембра 2012. до 15. фебруара 2013.

Учешће у Програму студентске праксе подразумеваће обављање конкретних административних задатака у вези са:

   реализацијом пројеката академске мобилности Универзитета у Новом Саду (ErasmusMundus II, Campus Europe, CEEPUS, итд.);

   одржавањем међународних конференција и семинара којима координира Канцеларија за међународну сарадњу;

   свим активностима промотивног карактера о могућностима студирања у иностранству које организује Канцеларија за међународну сарадњу;

   ажурирањем базе података о међународној сарадњи УНС-а и веб странице Канцеларије за међународну сарадњу.

Учесник/учесница Програма имаће обавезу да извршава ове задатке у трајању од 10 часова недељно. По завршеном Програму, практиканти добијају потврду о обављеној пракси од стране Универзитета у Новом Саду.

ОСНОВНИ УСЛОВИ:

   статус редовног студента Универзитета у Новом Саду на основним, мастер или
   докторским студијама;
   најмање три завршене године основних студија (на било ком факултету УНС-а);
   одлично знање енглеског језика (писмено и усмено);
   напредно знање рада у МС Оффице-у (посебно Еxцел-у и Поwер Поинт-у);
   познавање рада на интернету и активно коришћење електронске поште.

Кандидати који уз основне услове могу да докажу да испуњавају и додатне услове Конкурса, имаће предност приликом ужег избора и позивања на интервју.

ДОДАТНИ УСЛОВИ:

   напредно знање других програма (Photoshop, Dreamweaver, и сл.);
   одлично знање других страних језика (осим енглеског који је обавезан);
   претходно учешће у програмима мобилности (као једино искуство које је релеватно за студентску праксу у Канцеларији за међународну сарадњу).

Пријава на Конкурс састоји се од:
– уверења о статусу редовног студента УНС-а – биографије кандидата на енглеском језику, у формату Europass CV (модел можете наћи на веб страници Канцеларије за међународну сарадњу) – мотивационог писма на енглеском језику (највише једна А4 страница) – доказа о знању енглеског језика – осталих докумената којима кандидат жели да докаже испуњавање основних или
додатних услова Конкурса.

КОНКУРС ЈЕ ОТВОРЕН ДО 24. АВГУСТА 2012.

Пријаве се достављају на мејл: iro@uns.ac.rs са насловом Пријава на конкурс радне праксе, а документа у прилогу треба да буду смештена у један зип фајл.