Ћулумови дани на Факултету техничких наука

05.11.2012. - 00:00
Факултет техничких наука у Новом Саду и Друшто за популаризацију науке и уметности Нови Сад, Вас позивају на традиционалну манифестацију “Ћулумови дани”, организовану у знак сећања на истакнутог научног радника професора Живојина Ћулума.

Свечана академија ће се одржати у четвртак, 8. новембра 2012. године са почетком у 11 часова у Свечаној сали Факултета техничких наука.

ПРОГРАМ:

ПОЗДРАВНЕ РЕЧИ:

   Проф. др Илија Ћосић, председник Друштва за популаризацију науке и уметности Нови Сад
   Проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука

МУЗИЧКИ ПРОГРАМ:

   Мр Михајло Зурковић, пијаниста;
   F. Chopin: Andante spianato и Велика бриљантна полонеза

   ПРЕДАВАЊЕ:
   Доцент др Душан Сакулски “КУДА ИДЕ ОВАЈ СВЕТ”

КОКТЕЛ У КЛУБУ НАСТАВНИКА

О аутору:

Доцент др Душан Сакулски је основне студије завршио у Београду, на Грађевинском факултету. Након дипломирања неколико година ради у грађевинској оперативи. Започиње научно-истраживачки рад у Институту за путеве, Београд, као и Заводу за путеве, Нови Сад. Након тога придружио се раду ТЕМПУС центра за инжењерство заштите животне средине на Факултету техничких наука. Његов специфични допринос је био у области математичког моделирања, као и примене интегрисане информационе технологије, са посебним нагласком на географске информационе системе (ГИС).
Доцент је на Департману за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду. Научни је саветник при Универзитету Уједињених Нација, Институт за животну средину и људску безбедност у Бону и ванредни професор Факултета за грађевинарство и животну средину, WITS Универзитета у Јоханезбургу. Руководилац је Интердисциплинарног истраживачког центара за управљање ризицима од хазарда са катастрофалним последицама на Факултету техничких наука.