Прва конференција студената грађевинарства бивше Југославије

30.11.2012. - 00:00
Савез студената грађевинарства у сарадњи са Факултетом техничких наука и Департманом за грађевину и геодезију организује “Прву конференцију студената грађевинарства бивше Југославије” која ће се одржати 05. и 06. децембра 2012. године.

Свечано отварање конференције је заказано за среду, 05. децембра 2012. године на Факултету техничких наука, у Свечаној сали, са почетком у 13h.

Студенти ће бити у прилици да чују предавања професора са Факултета техничких наука као и једног гостујућег професора. Током предавања ће бити обрађене теме везане за санацију објеката, конструкције, грађевински менаџмент, хидротехнику.

Поред предавања студенти ће имати прилику да се упознају са студентима грађевинарства из Љубљане, Бањалуке, Мостара, Новог Пазара, Загреба, Сарајева и Подгорице и размене искуства о студирању.

Позивамо све студенте да присуствују предавањима током конференције.

ПРОГРАМ КОНФЕРЕНЦИЈЕ:

05.12. – СРЕДА

   13:00 – 13:30 – Свечано отварање
   13:30 – 14:15 – Проф. др Срђан Колаковић (ФТН – Нови Сад): „Управљање одбраном од великих поплава у равничарским пределима“
   14:15 – 15:00 – Проф. др Ђорђе Лађиновић (ФТН – Нови Сад): „Примена eurocode-а у Србији – сеизмика“

06.12. – ЧЕТВРТАК

   13:00 – 14:00 – Проф. др Милош Кнежевић (Декан ГФ – Подгорица): „I фаза управљања грађевинским пројектима“
   14:00 – 15:00 – Проф. др Властимир Радоњанин, Проф. др Мирјана Малешев (ФТН – Нови Сад): „Рушење и обнова моста преко Дунава у Новом Саду“