Промоција ERASMUS MUNDUS PARTNERSHIPS стипендија

03.12.2012. - 00:00
Пројекти BASILEUS, JoinEU-SEE и SIGMA су програмске шеме мобилности које финансира Европска унија и које нуде како атрактивне стипендије студентима, наставном и административном особљу, тако и прилику за њихово даље усавршавање и развијање академске научне сарадње.

Универзитет у Новом Саду се од ове школске године нашао у улози ко-координатора пројекта BASILEUS IV заједно са Универзитетом у Генту у Белгији, са којим заједнички организује промотивну кампању стипендија у оквиру пројеката BASILEUS IV, JoinEU-SEE и SIGMA на Универзитету у Црној Гори и универзитетима у Нишу, Крагујевцу, Новом Саду и Београду у периоду од 10-14. децембра 2012. године, са циљем да се промовишу могућности студирања и усавршавања на иностраним универзитетима.

Промотивна кампања обухватиће презентације и инфо сесије на поменутим универзитетима за заинтересоване студенте, наставно и административно особље, као и релевантне институције које су укључене у одређене аспекте реализације мобилности, где ће потенцијални кандидати имати прилику да се упознају са детаљима размене и могућностима које им се нуде за стицање међународног искуства.

Потенцијални кандидати ће бити у могућности да се сусретну са стипендистима који су боравили на размени у оквиру ранијих позива BASILEUS и JoinEU-SEE пројеката и из прве руке добију информације о њиховим искуствима током боравка на иностраним факултетима.